پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی حسین نژاد عصر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز حماسه سوم خرداد، با گرامیداشت سی و…

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی حسین نژاد عصر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز حماسه سوم خرداد، با گرامیداشت سی و دومین  سالروز سوم خرداد گفت: بدون‌ ترديد عمليات بزرگ و غرورآفرين بيت المقدس در سوم خرداد سال 61، اتحاد رزمندگان دلير ميهن و اتكاء آنان به خداوند را بعنوان رمز پيروزي به نمايش گذاشت و فصل تازه‌اي را در معادلات سياسي جمهوري اسلامي و جهان رقم زد بطوریکه تبلور ایستادگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در سوم خرداد 61  رقم خورد.

حسین نژاد حماسه سوم خرداد را پر افتخارترین مقطع هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: این حماسه با نصرت الهی و پایمردی ایثارگران و مردم شریف ایران به وقوع پیوست و نیروهای مقتدر و مومن در سایه وحدت خود با تمسک بر ایمان، شکستی سنگین بر دشمن وارد کردند

فرمانده سپاه بابلسر با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از تاریخ پرحماسه ایران اسلامی بویژه تاریخ الهام بخش و آموزنده مقاومت ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس در مقطع حساس و خطیر کنونی؛ بر لزوم تشريح و تبيين آثار و دستاوردهای حماسه سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر برای نسل جوان  امروز جامعه تاكيد كرد.

وی اظهار کرد: باید با اجرای برنامه‌های مناسب، سالروز حماسه سوم خرداد را به خوبی گرامیداشت تا نسل جوان امروز  بداند چه حماسه هایی در دفاع از ایران اسلامی رقم خورده است چرا که آزادی خرمشهر بزرگ‌ترین روز دفاع مقدس است و هیچگاه نباید آن را فراموش کرد.

فرمانده سپاه بابلسر  تصریح کرد: ابعاد و زواياي خيره‌کننده و شگفت‌انگيز اين فتح الفتوح جاودانه، به گونه‌اي است که با گذشت حدود سه دهه از فتح خرمشهر ملت ما – بويژه نسل جوان و آينده‌ساز کشور – هنوز نيازمند بازخواني، کالبدشکافي و تبيين ماهيت و زواياي پنهان اين حماسه‌ عظيم ‌است.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) فتح خرمشهر را فتح ارزش‌های اسلامی و انقلابی دانسته‌اند چراکه با فتح خرمشهر بار دیگر صلابت و اقتدار اسلام و مسلمین بر جهانیان به اثبات رسید و مسلمانان را از یک جنگ نابرابر پیروزمندانه خارج ساخت.

این مسئول  در ادامه به اهداف برنامه های اجرایی گرامیداشت سوم خرداد امسال اشاره کرد و انعکاس نقش پایبندی به ولایت و رهبری در مقابله با دشمن و ارج نهادن به مجاهدت رزمندگان و قدرشناسی ملت را از جمله این اهداف عنوان داشت.

حسین نژاد از برنامه‌ها و راهبردهای ستاد بزرگداشت سوم خرداد امسال خبر داد و افزود: ارتقای روحیه مقاومت، غرور ملی و وحدت در برابر استکبار جهانی، ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت، پایداری و ولایت‌مداری برگرفته از ارزش‌های اسلامی، از جمله برنامه‌های این ستاد خواهد بود.

وی برگزاری همایش بزرگداشت سوم خرداد،گردهمایی فرماندهان و رزمندگان عملیات فتح المبین ، تجلیل از خادمان راهیان نور، برگزاری اولین همایش فرهنگی به منظور ارتقاء سطح توانمندی فعالان فرهنگی شهرستان بابلسر ، تجلیل و بازدید از خانواده های معظم شهدا و رزمندگان عملیات فتح المبین و بیت المقدس، غباروبی گلزار شهدا، حضور منسجم پاسداران و بسیجیان در نماز جمعه و تبیین حماسه سوم خرداد در جمع نمازگزاران جمعه  و اعزام  راویان فتح جهت تشریح عملیات های فتح المبین و بیت المقدس در بین دانش اموزان مدارس را از جمله برنامه های بزرگداشت سوم خرداد و روز مقاومت و ایثار در این شهرستان اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.