دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۰

به گزارش ایرنا،ˈعلیرضا سبک روح ˈ روز یکشنبه در جریان بازدید از طرح های فرهنگی و تربیتی زندانهای استان قزوین افزود: فعالیت های…

به گزارش ایرنا،ˈعلیرضا سبک روح ˈ روز یکشنبه در جریان بازدید از طرح های فرهنگی و تربیتی زندانهای استان قزوین افزود: فعالیت های تربیتی صورت گرفته از جمله طرح های روان درمانی، اشتغال، حرفه آموزی و فرهنگی در زندانهای استان قزوین دارای ویژگی های ممتازی است که می تواند به عنوان پایلوت و الگویی برای سایر استان ها در کشور باشد.

وی اظهار داشت: مباحث آموزشی و فرهنگی مددجویان یکی از اساسی ترین مسایل در زندانها است که خوشبختانه بستر مناسبی در تمامی سطوح برای همه مددجویان در زندانهای استان فراهم ساخته که این رویکرد باید به سایر استانها نیز تعمیم داده شود.

سبک روح بیان کرد: یکی از سیاستهای سازمان زندانها بحث آموزش های فنی و حرفه ای و اشتغال مددجویان است تا بعد از آزادی نیز بستر مناسبی برای اشتغال آنها فراهم آید.

وی فعالیتهای قرآنی، روان درمانی و اشتغال در زندان مرکزی قزوین را بسیار پسندیده و موثر دانست و افزود: برنامه های فرهنگی موثرترین اقدام در اصلاح و تربیت زندانیان و ایجاد زمینه بازگشت سعادتمندانه آنها به زندگی فردی و اجتماعی است.

معاون اصلاح و تربیت زندانهای استان البرز اضافه کرد: با استمرار فعالیت های فرهنگی و تربیتی نباید بگذاریم فرصت های زندانیان به بطالت سپری شود، بلکه باید با اجرای برنامه های جامع، نو و تاثیرگذار، فضا را برای برگشت به زندگی سعادتمندانه فراهم کرد.

معاونین زندانهای استان البرز در سفر یک روزه به استان قزوین از بندهای مختلف زندان قزوین و قسمت مختلف اداری، روان درمانی، متادون درمانی، کانون اصلاح و تربیت، حوزه فرهنگی و تربیتی و مرکز اشتغال و حرفه آموزی زندان بازدید کردند.

7390/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.