چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۴

به گزارش خبرنگار مهر، سیدجواد جعفری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست کارگروه هنری دوازهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) تصریح کرد: در…

به گزارش خبرنگار مهر، سیدجواد جعفری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست کارگروه هنری دوازهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) تصریح کرد: در حال حاضر بازنگری برنامه ها و تزریق ایده های نو از سوی استان ها درخواست شده که مورد توجه کارگروه است.

وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگ رضوی به دنبال تبیین جایگاه امام هشتم و در کنار آن آموزه های اخلاقی و معرفتی است، اضافه کرد: بازنگری در راستای کیفی سازی برنامه ها و خروج از قالب معمول و متداول خواهد بود.

جعفری تاکید کرد: در این میان پیشنهادات فعالان این حوزه مورد بررسی قرار گرفته و در گزینش به ملاک های کیفیت و توان آموزه ای توجه خواهد شد.

مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با بیان اینکه در برگزاری جشنواره ها و برنامه هایی به نیت امام هشتم به دنبال روزمرگی و برگزاری با هدف رفع تکلیف نبوده است، ادامه داد: باید زمینه ای فراهم شود تا این رویداد بزرگ فرهنگی هنری بتواند سدی در مقابل آسیب های جریانات فکری تکفیری و سلفی باشد.

وی نقش استان اردبیل را در برگزاری این جشنواره کلیدی خواند و افزود: اردبیل مهد مدیحه سرایی کشور است و از همین رو می تواند نقش عمده ای در جشنواره های دهه کرامت و هفته فرهنگ رضوی ایفا کند.

جعفری از برگزاری کنگره بزرگداشت امامزاده صالح(ع) به میزبانی استان اردبیل در آینده نزدیک خبر داد و افزود: طبق صحبت های انجام شده این استان آماده برگزاری برنامه بزرگداشت برادر امام رضا(ع) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.