جمعه، ۳۱ مرداد ۹۳ - ۰۷:۰۱

رییس اتحادیه شالیکوبی داران شمال کشور با اشاره به اینکه برنج‌های خارجی را با آرم طارم و هاشمی در داخل کشور توزیع می‌کنند،…

رییس اتحادیه شالیکوبی داران شمال کشور با اشاره به اینکه برنج‌های خارجی را با آرم طارم و هاشمی در داخل کشور توزیع می‌کنند، گفت: متخلفین به داخل کارخانه‌های شلیکوبی نفوذ کرده و برنج خارجی را در گوشه‌ای از این فضا انبار می کنند، سپس این برنج‌ها را با تولیدات داخلی قاطی کرده و به مردم می فروشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، سیدتقی جعفریان، عصر پنجشنبه 30 مرداد در مراسم افتتاح کارخانه مدرن شالیکوبی کپورچال بابل، با اشاره به اینکه همه چیز داریم و هیچ نداریم، گفت: مشکل اصلی استان، کشاورزی بوده و این امر در حالی است که همه چیز داریم و هیچ نداریم.

وی با اشاره به اینکه 1300 کارخانه شالیکوبی در استان داریم، افزود: وضعیت کشاورزی استان روز به روز بدتر شده و فصل کاری شالیکوبی ها عملا یک ماه شده است.

رییس اتحادیه شالیکوبی داران شمال کشور اظهارکرد: برنج خارجی سر سفره مردم است این در حالی است که برنج ایرانی در کارخانه ها انباشته شده و مشتری ندارد.

وی با اشاره به اینکه تعیین نرخ تضمینی 3350 تومان برای خرید هرکیلو برنج توسط دولت، از جمله کارهای خوبی بود که با پی گیری استانداری مازندران محقق شد، افزود: در حال حاضر نیز بحث کشت دوم در استان مطرح شده و مشکل اساسی در این زمینه تامین آب مورد نیاز کشاورزی بوده و استانداری در حال رفع این مشکل است.

جعفریان با اشاره به اینکه برنج های خارجی را با آرم طارم و هاشمی در داخل کشور توزیع می کنند، تصریح کرد: متخلفین به داخل کارخانه‌های شالیکوبی نفوذ کرده و برنج خارجی را در گوشه ای از این فضا انبار می کنند، سپس این برنج ها را با تولیدات داخلی قاطی کرده و به مردم می فروشند.

وی با اشاره به اینکه مردم استان زحمات زیادی برای انقلاب و استان کشیدند، افزود: در حال حاضر کشاورزی استان در حال نابودی است در این شرایط کشاورز راهی جز تبدیل زمین زراعی به باغ و ویلا ندارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *