پنجشنبه، ۰۹ مرداد ۹۳ - ۰۵:۰۸

بهترین راه رسیدن به وزن ایده‌آل تغییر دادن عادات غلط غذایی است نه حذف گروه‌های غذایی، بنابراین حذف هر کدام از گروه‌های غذایی…

بهترین راه رسیدن به وزن ایده‌آل تغییر دادن عادات غلط غذایی است نه حذف گروه‌های غذایی، بنابراین حذف هر کدام از گروه‌های غذایی عوارضی را برای بدن به همراه خواهد داشت.

اشکان آریایی‌نژاد کارشناس تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ، گفت: بهترین راه رسیدن به وزن ایده‌آل تغییر دادن عادات غلط غذایی است نه حذف گروه‌های غذایی، بنابراین حذف هر کدام از گروه‌های غذایی عوارضی را برای بدن همراه خواهد داشت.
 
وی اظهار کرد: معمولاً افراد بیشتر به حجم غذا نگاه می‌کنند و چون نان و برنج حجم بیشتری دارند آنها را حذف می‌کنند در حالیکه باید به محتوای انرژی که وارد بدن می‌شود، توجه شود.
 
آریایی‌نژاد افزود: وقتی کربوهیدرات حذف شود بدن برای گرفتن انرژی از پروتئین و چربی استفاده می‌کند که عوارضی به همراه دارد، همچنین حذف نان و برنج (کربوهیدرات‌ها) در کشور ما که سالها به این مواد غذایی عادت کرده‌ایم باعث یبوست، ریزش مو، اختلاف در قندخون، افسردگی، ناراحتی اعصاب و اختلالات حافظه می‌شود.
 
وی اذعان داشت: چاقی به علت دریافت کالری بیش از نیاز بدن است، بنابراین با داشتن یک رژیم متناسب با سن، قد و میزان فعالیت بدنی می‌توان به وزن مناسب رسید.
 
آریایی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: برخی افراد نان را جایگزین برنج می‌کنند در حالی که نان نیز جزو غلات است و به همان اندازه انرژی وارد بدن می‌کند.

باید تمام گروه‌های غذایی که شامل نان، غلات، میوه، سبزیجات، گوشت، حبوبات و لبینات است در برنامه غذایی بگنجانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *