پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۹ - ۰۹:۲۲
برندگان مسابقه عکاسی سونی 2020

برندگان مسابقه عکاسی سونی 2020 چندی پیش بصورت رسمی معرفی شدند و ما در این مطلب از میهن پست آنها را ارائه خواهیم…

برندگان مسابقه عکاسی سونی 2020 چندی پیش بصورت رسمی معرفی شدند و ما در این مطلب از میهن پست آنها را ارائه خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه شوید.

تصاویر بسیار تاثیرگذار از رنج فعالان محیط زیستی که برای نجات جوامع خود از توسعه مخرب معدن کاوی و کسب و کارهای کشاورزی تلاش می کنند باعث شده تا پابلو آلبارنگا، عکاس اروگوئه ای، در مراسم اهدای جوایز بین المللی سونی در زمینه عکاسی در سال ۲۰۲۰ به عنوان عکاس سال انتخاب شود. آلبارنگا برای سری عکس های مجموعه «دانه های مقاومت» (Seeds of Resistance) توانست این جایزه را به دست آورده و جایزه ۲۵,۰۰۰ دلاری را با خود به خانه خواهد برد. برندگان مسابقه عکاسی سونی 2020

برندگان مسابقه عکاسی سونی 2020

پابلو آلبارانگا

این سری عکس ها شامل تصاویری از مناظر در خطر و پرتره هایی از فعالان محیط زیستی است که سعی در نجات این مناطق طبیعی دارند. آلبارنگا در سخنانی در مورد جایزه خود و عکس هایش چنین گفت: «با این جایزه مهم، من دو پیروزی را می بینم: اول اینکه این فرصت را یافتم داستان های جوامع سنتی آمازون را با نشان دادن مردمانی که هنوز هم نه تنها برای آینده خود بلکه برای آینده همه مبارزه می کنند را بازگو کنم. دوم اینکه جایزه عکاس سال به آمریکای لاتین رسیده است، قاره ای که در طول تاریخ از دریچه چشم خارجی ها تعریف شده است».

مایک ترو، مسئول بخش رقابت حرفه ای این جشنواره، گفته است که مجموعه عکس های آلبارنگا «مجموعه ای فوق العاده از تصاویر است که به شکلی بصری و قدرتمند چگونگی همراهی جنگل زدایی و نابودی جوامع و مردمان را به تصویر می کشد». برندگان مسابقه عکاسی سونی 2020

برندگان مسابقه عکاسی سونی 2020

در این تصویر رابین هینچ، تاثیر صنعت نفت بر دلتای نیجر در نیجریه را نشان می دهد.

همچنین برندگان جوایز عکاسی سال سونی در ده دسته بندی دیگر نیز اعلام شدند: ساندرا هربر در بخش معماری، ماریا کوکونوول در بخش اکتشاف، چونگ مینگ کو در بخش مستند و رابین هینش در بخش محیط زیست. رونی بنرت جایزه بهترین عکاس در بخش منظره را به خانه برد، برنت استیرتون برنده جایزه در بخش جهان طبیعت و حیات وحش شد و سزار دزفولی، آنخل لوپز سوتو و آلساندور گاندولفی نیز به ترتیب در بخش پرتره، ورزش و زندگی برنده جایزه بهترین عکاسی شدند.

برندگان مسابقه عکاسی سونی 2020

آنخل لوپز سوتو از اسپانیا برنده بهترین عکاسی در بخش ورزشی شد.

شش نفر از برندگان اصلی از کشورهای اروپایی و چهار نفر دیگر نیز از آمریکای شمالی، جنوبی، آسیا و آفریقا بودند. مراسم سالانه اهدای جایزه جهانی عکاسی سونی که برای سیزدهمین سال متوالی برگزار می شود اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت غیرحضوری برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *