جمعه، ۲۸ شهریور ۹۹ - ۰۴:۱۳
برندگان نوبل مضحک 2020

برندگان نوبل مضحک 2020 در حالی بصورت رسمی معرفی شدند که این برندگان جایزه مضحک 10 هزار تریلیون دلار زیمباوه را دریافت می…

برندگان نوبل مضحک 2020 در حالی بصورت رسمی معرفی شدند که این برندگان جایزه مضحک 10 هزار تریلیون دلار زیمباوه را دریافت می کنند !

با برگزاری مراسم جایزه “ایگ نوبل”( Ig Nobel) سال ۲۰۲۰ میلادی، برندگان عجیب این سری این جایزه معرفی شدند. مراسم ایگ‌نوبل، یک مراسم اختصاصی علمی است که از سوی دانشگاه هاروارد آمریکا، برگزار می‌شود.

در این مراسم محققان دانشگاه هاروارد به طور سالیانه اختراعات و تحقیقات علمی در دنیا را به صورت موردی و با جزئیات مورد بررسی قرار می‌دهند.

از بین این اختراعات و ابداعات، آن‌هایی که دارای جنبه نوآورانه و نو بودن باشند، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ جنبه مهم‌تر و ویژگی بارز ابداعاتی که از سوی محققان دانشگاه هاروارد انتخاب می‌شوند، این است که شنیدن اسم آن‌ها ابتدا فرد را به خنده و بعد به اندیشیدن و تفکر درباره آن اختراع وادار کند.

این جایزه نظیره طنزآمیزی از جایزه نوبل است که همه‌ساله در اوایل اکتبر به ۱۰ موفقیت برتر اعطا می‌شود.

مراسم امسال که سی‌امین سری برگزاری آن بود، به دلیل شیوع کروناویروس به صورت مجازی برگزار شد. اگرچه برخی از سنت‌های آن برگزار شد از جمله اعطای جوایز توسط برندگان واقعی جایزه نوبل.

برندگان نوبل مضحک 2020

برندگان نوبل مضحک 2020

برندگان ایگ نوبل ۱۰ هزار تریلیون دلار زیمباوه جایزه میگرند.

در ادامه به معرفی برندگان امسال خواهیم پرداخت ولی شاید در ابتدا با دیدن برندگان و کارهایی که انجام داده‌اند، تعجب کنید ولی با تفکری عمیق‌تر درمی‌یابید که کارهایی که مورد ستایش ایگ‌نوبل قرار گرفته اند، واقعا برای مقابله با مشکلات دنیای واقعی هستند.

فیزیک:

ایگور ماکسیموف و آندری پوتوتسکی برای نشان دادن شکل کرم های خاکی زنده در زمانیکه یکی از آنها با فرکانس بالا مرتعش می‌شود برنده ایگ نوبل این بخش در سال جاری شدند.

تحصیلات پزشکی:

ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل، بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس، نارندرا دامورداس مودی نخست‌ویزر هند، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک، الکساندر لوکاشنکو رئیس‌جمهور بلاروس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، رجب طیب اردوغان زئیس جمهور ترکیه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و قُربان قُلی مُحَّمداُف رئیس جمهور ترکمنستان برای استفاده از پاندمی “کووید-۱۹” برای آموختن به جهان که سیاستمداران نسبت به دانشمندان و پزشکان می‌توانند تاثیر فوری بیشتری در زندگی و مرگ مردم داشته‌ باشند، ایگ‌نوبل تحصیلات پزشکی را دریافت کردند.

روانشناسی:

میراندا گیاکومین و نیکلاس رول برای ابداع روش شناسایی افراد خودشیفته به وسیله بررسی ابروهایشان برنده ایگ نوبل روانشناسی شدند.

صلح:

دولت هند و پاکستان برای اینکه دیپلمات‌های آن‌ها در نیمه شب به طور مخفیانه زنگ در همدیگر را می‌زنند و فرار می‌کنند، پیش از اینکه کسی فرصت کند در را باز کند، برنده ایگ نوبل صلح شدند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.