چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۳۸

به گزارش میهن پست -رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه موشکی یکی از خطوط قرمز نظام اسلامی است و تیم…

به گزارش میهن پست -رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه موشکی یکی از خطوط قرمز نظام اسلامی است و تیم مذاکره کننده نباید به هیچ وجه به این موضوع ورود پیدا کند.

به  نقل از مهر ، علاالدین بروجردی صبح چهارشنبه در یادواره‌ گرامیداشت ۲۰ شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از بندهای موجود در تمامی قطعنامه‌های صادر شده علیه نظام اسلامی در شورای امنیت سازمان ملل اشاره به بحث موشکی ایران داشته، اظهار کرد: ما این مسئله را به طور قطع قبول نداریم و دستورالعملی به تیم مذاکره کننده داده شده تا به این موضوع ورود پیدا نکنند.

وی تصریح کرد: ماموریت توافق ژنو بسیار مشکل است و این حوزه میدانی رزمی برای دفاع از منافع ملی کشورمان توسط تیم مذاکره کننده است و با یک یا چند دوره مذاکره این مسئله به پایان نمی رسد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکا کشوری زیادی خواه است و من گمان نمی‌کنم این توافق به این سادگی‌ها به پایان برسد البته ما هرگز نمی‌گذاریم که منافع ما در جریان این مذاکرات از بین برود و شورای عالی امنیت ملی تمام محدوده تصمیم‌‎گیری‌ها را مشخص کرده و خارج از آن هیچ تصمیمی اتخاذ نمی‌شود.

وی تاکید کرد: در کمیسیون امنیت ملی نامه‌ای ۱۲ ماده‌ای در زمینه نظرات کمیسیون امنیت ملی که در حقیقت منعکس کننده نظرات مجلس بود به رئیس جمهور ارسال شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی مواضع  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور را مواضع کمیسیون امنیت ملی دانست و گفت: ظریف مطابق مواضع کمیسیون امنیت ملی ح