جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۰

از برومند در خصوص بيرون بودنش از گود و کناره‌گيري چند ساله‌اش مي‌‌پرسيم که او اينطور پاسخ مي‌‌دهد: من تازه فوتبال را کنار…

از برومند در خصوص بيرون بودنش از گود و کناره‌گيري چند ساله‌اش مي‌‌پرسيم که او اينطور پاسخ مي‌‌دهد: من تازه فوتبال را کنار گذاشتم و خيلي تلاش کردم که با يک مربي هماهنگ بشوم و همکاري بکنم حال چه به عنوان مربي گلر چه به عنوان کمک مربي. خيلي انگيزه دارم به عنوان مربي به فوتبال کشورم و جوانان خدمت کنم ولي متاسفانه يکسري مسائل در چند سال اخير ديدم که واقعا حالم از خيلي از مسائل فوتبال گرفته شد. به جرات مي‌توانم بگويم حداقل 10 درصد مربي ها با زد و بند تيم مي‌گيرند. البته 90 درصد آنها سالم هستند و تن به هرکاري نمي‌‌دهند همانطور که 90 درصد از مديران و سرپرستان سلامت هستند. ولي خب در بين آنها هم 10 درصدي آدم زدوبندباز وجود دارد. هر کس منکر اين قضيه شود مي‌خواهد سرپوشي روي واقعيت فوتبال بگذارد.

از وي سوال کرديم برچه اساسي اين صحبت ها را انجام مي‌ دهيد وي گفت: باور کنيد من دقيق مي دانم که مثلا فلان مربي آمده يکي از دوستان دورش يا بستگان دورش را که کسي نمي‌شناسد جلو فرستاده است و با بازيکن مدنظري که براي تيمش مي‌خواسته آن شخص صحبت کند و پورسانت را او بگيرد مثلا ايجنت رسمي فيفا يک روز آمده بود پيش من مي‌گفت اين بازيکن را همين الان يک ساعت نيست به مربي فلان تيم آقاي فلاني معرفي کرده‌ام. اين بازيکن با من قرارداد دارد و بعد از آن مربي به من مي‌گويد نه نمي‌خواهم، در ليست من نيست. اما دقايقي بعد آقايي که در آن باشگاه رفت و آمد دارد و دلالي برايشان مي‌کند به من زنگ زده و مي‌گويد 10 درصد به من بده من کارت را درست مي‌کنم. اين فاجعه است اين 10 درصدي که مي‌گم زد و بند بازند اين آدم ها هستند.

او در ادامه مي‌گويد: جالب است بدانيد که من مصاحبه بعضي‌ها را مي‌‌خوانم، همان مربيان زدوبندباز. يک جور مصاحبه مي‌کنند که در واقع به ما مي‌ گويند ما اهل اين مسائل نيستم، من با اين مسئله جنگيدم و سربلند بيرون آمدم. آخر فريبکاري تا چه حد؛ من پرويز برومند هرگز نمي‌توانم با يک چنين مربياني کار کنم. من مقصر اصلي اين مسائل را بعضي از مديران مي‌دانم که فريب اين دسته از مربيان را مي‌ خورند. اگر واقعا مي‌خواهيد جو را درست کنيد با اين کارها درست نمي‌شود که هر سال بيايند اسم 5،6 مربي را بياورند و بعضي‌ها را به ناحق يا به حق يا شايد هم اصلا بعضي‌هايشان آدم‌هاي خوبي باشند و قرباني خصومت شده باشند. اين درست نيست که اسم چند نفر را بياوريد . در واقع هيچ چيز درست نمي‌شود، همان 10 درصدي که من مي‌ گويم نقاب بر چهره زده‌اند و چهره اي ديگر از خود نشان داده‌اند با 4 مصاحبه‌اي که مي‌گويند من آدم درستي هستم، من دلال ندارم، من بيزنيس من نيستم زير نقابشان پنهان مي‌شوند. البته همانطور که گفتم بعضي از مديران آنقدر اين صندلي عزيز را دوست دارند که روي صندلي نشسته‌اند و هرگز حاضر نيستند جاي خود را به ديگري بدهند. خيلي از مسائل هستند که براي بعضي ها نفع دارد؛ اردوهاي خارجي، توي يارگيري بستگان دور و دوستان غيرقابل شناسايي که پشت قضيه با آقايان هماهنگ هستند و به عنوان اولين نفر دوستشان ليست خريد و فروش را مي‌دانند. ما که فوتباليست هستيم اين چيزها را مي‌فهمم و سرمان کلاه نمي‌رود. اميدوارم روزي برسد که حق به حق‌دار برسد و مربي دروازه‌باناني که با سن بالا نمي‌تواند شوت بزند و دروازه‌بان‌ تيمش را آماده کند و شوتش از سر 18قدم به خط دروازه نمي‌رسد به خاطر سن بالايش نيايد و به خاطر مسائل پشت پرده قرارداد چندصدميليوني ببندد و مربيان جوان پشت خط آقايان بمانند. جالب است پرينت تلفن 90 درصد مربيان سالم که اعلام مي‌کنند زدو بند نمي‌کنيم گرفته مي‌ شود. اما در واقع ديگراني اين کار را مي‌کنند که مي‌گويند اين منشوري‌ها هستند که اين کار را مي‌کنند و توپ را به زمين چند مربي منشوري مي‌اندازند. پرينت تلفن همان آقايان را بگيريد و ببينيد در چند سال اخير چقدر با دلال ها، رمال ها و خيلي هاي ديگري که در فوتبال مشکل‌ساز هستند تماس داشته‌اند. البته مي‌دانم مصاحبه من لرزه به تن اين آدم ها مي‌اندازد ولي من اول خدا دوم حرف دلم را مي‌ زنم و از هيچ کس نمي‌ترسم. با احترام به تمام آدم هاي صادق، مربيان و مديران پاک باز هم مي‌گويم من تنها يک تا 10 درصد گفتم که چنين آدم‌هايي وجود دارند خدايي ناکرده سوءتعبير نشود.

به هر حال حرف آخر اينکه اميدوارم مربياني که به فدراسيون زياد رفت و آمد دارند و با زدوبند تيم مي‌گيرند و باند خودشان را هميشه اين ور و آن ور مي‌ برند روزي پيش وجدانشان شرمنده شوند و فضا را براي ديگر مربيان فراهم کنند تا جوان‌ترها هم بتوانند توانايي‌هاي فني‌شان را نشان دهند. اميدوارم تيم‌ملي‌ کشورم در جام‌جهاني موفق باشد و دل مردم مسلمان ايران شاد شود، ايراني‌ها نشان دادند مرد روزهاي سخت هستند. از حماسه ملبورن بگيريد تا شهيد فهميده‌ها و ديگر کساني که در راه ايران اسلامي فداکاري کردند. البته در مورد دروازه‌بان‌ها هم مثل فروزان، رحمتي و چند تاي ديگر بحث‌هاي جدي دارم که بعدها صحبت خواهم کرد.

او در پايان خاطرنشان مي‌ کند: مربيان زدو بندباز يا مديران ناسالم با اين مصاحبه ديگر به سراغ من نمي‌آيند. مطمئنا باشيد با اين مصاحبه نسخه خودم را پيش آن يک تا 10 درصد ناسالم پيچيدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.