شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۲

همزمان با هفته کاهش بلایای طبیعی برای اولین بار یک مانور ریلی در شهرستان سمنان با موفقیت برگزار شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان…

همزمان با هفته کاهش بلایای طبیعی برای اولین بار یک مانور ریلی در شهرستان سمنان با موفقیت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سمنان، در این مانور که در حد فاصل بین ایستگاه‌های سمنان و بیابانک و در منطقه سیلوی سمنان برگزار شد، با بروز حادثه فرضی خروج سه واگن قطار مسافربری از ریل با مطلع‌شدن فرماندار و دستور تشکیل ستاد مدیریت بحران در فرمانداری هماهنگی‌های لازم برای امدادرسانی به مصدومان آغاز شد که امدادرسانان در حین انتقال مصدومان با حادثه گروگانگیری تعدادی از مسافران در قطار توسط دو تبهکار رو به‌رو شدند.

به گزارش ایسنا، در ادامه با تشکیل و هماهنگی شورای تامین شهرستان به ریاست فرماندار، تصمیمات لازم برای برخورد با این حادثه اتخاذ و با ورود نیروهای امنیتی و انتظامی و انجام عملیات آزادسازی گروگان‌ها و دستگیری تبهکاران، این مانور با موفقیت انجام شد.

حسن سعدالدین فرماندار سمنان در این خصوص گفت: در این مانور که با همکاری بیش از 20 دستگاه اجرایی اعم از امدادرسانی و انتظامی و امنیتی و …برگزار شد، میزان آمادگی دستگاه‌ها در ستاد مدیریت بحران ارزیابی شد.

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان سمنان ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری این مانور، گفت: ما به عنوان مسئولان و مدیران دستگاه‌های متولی امر خدمات‌رسانی و امدادرسانی باید به گونه‌ای همکاران و امکانات خود را مدیریت کنیم که در زمان بروز حادثه در هر ساعت و در هر وضعیت جغرافیایی و آب‌وهوایی بتوانیم در کمترین زمان ممکن نسبت به ساماندهی نیروها اقدام و خدمات لازم را به مصدومان ارائه کنیم.

وی تمرین و آمادگی و رفع نواقص را در انجام این مانورها از نقاط مثبت این مانورها دانست و ادامه‌داد: همواره با توکل به خدا با آمادگی کامل در ستاد مدیریت بحران شهرستان در خدمت شهروندان و هموطنان خود هستیم.

سعدالدین، همچنین از بروز حادثه فروریزی دیوار یکی از بانک‌ها همزمان با انجام این مانور در شهر سمنان خبرداد و گفت: این اتفاق نیز محکی برای دستگاه‌های امدادرسان بود که با هماهنگی انجام شده ارائه خدمات به مصدومان حادثه در اسرع وقت انجام و پیگیری‌های لازم برای درمان آنها از سوی اورژانس نیز انجام شد.

وی گفت: در عیادتی که از مصدومان این حادثه در بیمارستان کوثر داشتیم خوشبختانه مصدومان در وضعیت مناسبی هستند و جای نگرانی وجود ندارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *