سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۷

به گزارش خبرگزاری مهر ، آرزو فرزدقی با اعلام این مطلب افزود: باتوجه به اینکه منطقه 7 در مرکز و قلب تهران واقع…

به گزارش خبرگزاری مهر ، آرزو فرزدقی با اعلام این مطلب افزود: باتوجه به اینکه منطقه 7 در مرکز و قلب تهران واقع شده، درنظر داریم در روز سرسبزی تهران کمپ آموزشی تفریحی زیست محیطی با عنوان کودک، طبیعت و تجربه های نو در شهر تهران را ویژه کودکان زیر 7 سال برگزار کنیم.

مسئول محیط زیست شهرداری منطقه 7 با بیان اینکه این کمپ بیست و یکم خرداد ماه برپا خواهد شد، یادآور شد: هدف از برپایی این کمپ فرهنگ سازی، ارتباط با طبیعت و ایجاد تجربه های نو برای کودکان است.
وی خاطرنشان کرد: در این روز از کودکان خواسته می شود که ضمن آشنایی با تنوع زیستی پارک از قبیل پرندگان و گیاهان به طور آزمایشی و نمادین کمپ برپا کنند.

فرزدقی با اشاره به اینکه کودکان  با برپایی چادر در پارک آموزش رفتار مسئولانه در طبیعت را خواهند دید، گفت: ساخت کاردستی و اوریگامی با موضوع تنوع زیستی، نقاشی، گریم کودکان از جمله برنامه های جانبی خواهد بود.

مسئول محیط زیست شهرداری منطقه7 با اشاره به اینکه در این مراسم کودکان با اسباب بازی های ساخته شده از الیاف طبیعی بازی خواهند کرد، تصریح کرد: در برنامه ویژه ای با عنوان “به درختان شهرم تهران گل می دهم که ..” کودکان ضمن انجام فعالیت های گروهی، آرزوها و قولهایی که برای طبیعت تهران درنظر دارند را درکاغذی یادداشت و به طور نمادین یک درخت را با این آرزوها تزیین می کنند.

وی عنوان کرد: در قسمت دیگر این مراسم کودکان با بازیافت پاکت های چند لایه به عنوان یک معضل شهری آشنا می شوند و با این پاکت ها ساز موسیقی می سازند و در قسمت دیگر با عنوان “بچه ها از نزدیک ببینیم” با وسایلی از قبیل ذره بین با تنوع زیستی پارک ها آشنا می شوند.

به گفته فرزدقی در این برنامه مادران کودکان خود را همراهی خواهند کرد و در پایان نیز هدایای به کودکان اهدا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.