جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۲

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در مراسم عمامه گذاری طلاب موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ضمن تبریک میلاد مسعود…

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در مراسم عمامه گذاری طلاب موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ضمن تبریک میلاد مسعود امام هادی(ع) اظهار کرد: خزانه الهی بی‌نهایت است و نعمت‌های مختلفی در این خزانه وجود دارد؛ اما در میان همه نعمت‌ها ولایت اهل‌بیت(ع) از همه بالاتر است.

وی با اشاره به این که ائمه اطهار(ع) هر کدام ویژگی‌هایی داشتند که در امامان دیگر تکرار نشده است بیان کرد: به دلیل شرایط مختلف جامعه و نیازهای مردم، در هر زمانی خداوند به هر امام معصومی ویژگی و برتری خاص خود را داده است.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: برخی از افراد کوتاه نظر فکر می‌کنند سابقه و رفتار و اخلاق امامان معصوم(ع) با هم فرق دارد که این قضاوت بسیار نابخردانه است.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این که وجود اختلافات ظاهری در رفتار امامان(ع) به این معنی نیست که ارزش‌های آن‌ها مختلف بوده است گفت: تنها حکمت الهی است اقتضا کرده که در هر عصری هر امامی ویژگی خاصی داشته باشد.

توان شکر خدا را نداریم

وی با بیان این که شکر نعمت خداوند نعمت دیگری است که خدا به ما می‌دهد و باید این نعمت را نیز شکر کرد بیان کرد: ما غرق در نعمت‌هایی هستیم که هیچ کس توان شکر آن‌ها را ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان این که بزرگ‌ترین نعمت این است که معرفت ما نسبت به ائمه(ع) افزوده شود، تصریح کرد: فکر می‌کنیم نسبت به ائمه(ع) معرفت داریم و اگر همه جمع شویم تا یک امام معصوم(ع) را معرفی کنیم هرگز نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

حوزه قم از برکات بارگاه حضرت معصومه(س) است

وی با اشاره به وجود بارگاه نورانی حضرت معصومه(س) در شهر مقدس قم ابراز داشت: این حضرت امامزاده‌ای هستند که هزاران برکت را نصیب مردم قم کرده‌اند.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه حوزه علمیه قم یکی از برکات بارگاه حضرت معصومه(س) است گفت: این حوزه یک سایه‌ای از وجود حضرت معصومه(س) و از برکات همین بارگاه است که قم به این جایگاه رسیده است.

وی با اشاره به اینکه از این حوزه برکات بسیاری به جهان صادر شده است مطرح کرد: یکی از برکات این حوزه، ظهور امام خمینی(ره) است که اگر این بارگاه و این حوزه نبود، امام(ره) نیز تربیت نمی‌شد.

عضو خبرگان رهبری با بیان این که از این انقلاب، برکات زیادی تا روز قیامت به وجود خواهد آمد گفت: قبل از انقلاب بسیاری از شهرهای ما پر از مراکز فساد بود اما اکنون جای جای ایران اسلامی را مراکز علمی و مذهبی و حوزوی تشکیل می دهد که همه برکات این انقلاب و این حوزه و این بارگاه نورانی است.

وی با اشاره به اینکه نعمت ولایت را نمی‌توان ارزیابی کرد تصریح کرد: کمترین شکر این نعمت آن است که بهترین استفاده را از آن ببریم.

معرفتمان را نسبت به اهل‌بیت(ع) زیاد کنیم

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این که باید معرفتمان را نسبت به اهل‌بیت(ع) زیاد کنیم گفت: وظیفه ما این است این نعمت را به دیگران معرفی کنیم و بالاترین جفا این است که از این نعمت استفاده‌ای نبریم، متاسفانه انسان‌ وقتی مشکلی دارد به ائمه(ع) متوسل می‌شود و وقتی مشکل حل شد فراموش می‌کند به چه کسی متوسل شده‌ است.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خداوند این نعمت را رایگان در خدمت ما قرار داده است و در مقابل آن توقعی ندارد گفت: نعمت ولایت نصیب ما شده است و جا دارد که بیشتر فکر کرده و از آن بیشتر استفاده کنیم.

وی با اشاره به عبادت، شجاعت، فداکاری، صلابت و قاطعیت امام علی(ع) ابراز داشت: اگر کسی علی را بشناسد در هر جای دنیا اسم او را بشنود این ویژگی‌ها به ذهنش می‌رسد.

لباس روحانیت نماد سربازی امام زمان(عج) است

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، محورش بر اساس سمبل‌ها و نمادها است ادامه داد: لباس در همه ملت‌ها و کشورها یک نوع نماد است و در کشور ما نیز به عنوان نماد شناخته می‌شود و لباس روحانیت نماد سربازی امام زمان(عج) است و هر کس این لباس را ببیند به یاد دین می‌افتد و شما با پوشیدن این لباس می‌توانید مردم را به یاد دین اندازید.

وی وظایف کسانی که این لباس را می‌پوشند مورد توجه قرار داد و گفت: روحانیون باید طوری رفتار کنند که مردم دین را در رفتار و گفتار آن‌ها ببینند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: کسی که این لباس را می‌پوشد، باید به آن متعهد باشد و دین را ترویج کند و نشان دهد آدم دین‌دار چگونه رفتار می‌کند و اگر چنین باشد، هر لحظه‌ای که این لباس را می‌پوشیم عبادت است و اگر این‌چنین نبود، هر لحظه گناه کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.