چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۳

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدي بحرالعلوم، معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم از برگزاري سومین اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی ویژه…

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدي بحرالعلوم، معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم از برگزاري سومین اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی ویژه قاریان نوجوان، در شهریورماه سال جاري با حضور بیش از 100 قاری نوجوان که طی سال گذشته در دو دوره آموزشی شرکت داشته‌اند، همزمان با برگزاري اردوي آموزشي تربيت استعدادهاي درخشان حفظ قرآن كريم ويژه نوجوانان خبرداد.

وی افزود: همزمان با برگزاری سومین اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی در رشته قرائت، نخستین اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی ویژه حافظان نوجوان نیز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جامعه مخاطبان ما در رشته حفظ قرآن، بیشتر دختران هستند تلاش داریم تا در اردوی آموزشی استعدادهای درخشان قرآنی ویژه حافظان قرآن، دختران 12 تا 18 سال که در زمینه حفظ قرآن فعالیت دارند، گردهم آورده و به نوعی به نخبه‌پروری در رشته حفظ بپردازیم.

بحرالعلوم درباره اردوی آموزشی نوجوانان بااستعداد قرآنی در رشته قرائت که ویژه نوجوانان پسر برگزار می‌شود، گفت: دو دوره آموزشی طی سال گذشته در استان‌های البرز و خراسان رضوی برگزار شد که با پایان یافتن این دوره‌ها، تکالیفی به قاریان نوجوان ارائه شده و قاریان هم‌اکنون در مرحله تکلیف میان‌دوره خود هستند تا برای سومین دوره این اردوی آموزشی که شهریورماه برگزار خواهد شد آماده شوند.

وی ادامه داد: تکالیفی که سال گذشته به قاریان نوجوان شرکت‌کننده در دوره‌های آموزشی ارائه شده، 29 خرداد با برگزاری آزمون‌‌ کتبی و دریافت فایل‌ صوتی تلاوت‌های تقلیدی و غیرتقلیدی پیگیری می‌شود. افرادی که حدنصاب نمرات میان دوره را کسب کنند در سومین اردوی آموزشی حضور خواهند داشت.

معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن در پایان سخنانش عنوان کرد: پس از اینکه آزمون کتبی برگزار و همچنین تلاوت‌های تقلیدی و قاریان نوجوان نیز دریافت شد کارنامه‌ای برای قاریان نوجوان صادر و از نفرات برتر دوره نیز در اردوی بعدی تجلیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.