دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۴:۴۳

به گزارش خبرگزاری مهر، بنابر اعلان گروه تاريخ اسلام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، هدف از برگزاري اين نشست علمي بازخواني حيات اجتماعي رسول…

به گزارش خبرگزاری مهر، بنابر اعلان گروه تاريخ اسلام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، هدف از برگزاري اين نشست علمي بازخواني حيات اجتماعي رسول خدا (ص) و ترويج روايات صحيح قبل از بعثت مربوط به زندگي آن حضرت است كه توسط حجت الاسلام والمسلمين رمضان محمدي استاديار و مدير گروه تاريخ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ارائه مي شود.

بررسي روايات منابع تاريخي درباره زندگاني رسول خدا(ص) و ارائه روايات صحيح از حيات اجتماعي آن حضرت در دوره جاهلي از محورهاي اصلي مباحث اين نشست علمي است.

ارائه كننده بحث سعي مي كند در خلال اين نشست به سVالاتي نظير آيا روايات صحيحي از زندگاني قبل از بعثت آن حضرت در منابع تاريخي قابل اثبات است؟ و از تعداد روايات وارد شده چه تعداد قابل اعتماد است و چه تعداد ساختگي است؟ پاسخي درخور بدهد.

نشست يادشده سه شنبه 6 خردادماه همزمان با عيدسعيد مبعث از ساعت 30: 20 در قم، خيابان شهيد فاطمي، كوچه شماره 27، ساختمان دين پژوهان برگزار مي شود و شركت در آن براي كليه علاقه مندان آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.