چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالعلی امیدی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه پژوهش، فناوری و تحول اداری استان خوزستان اظهار کرد: ماده…

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالعلی امیدی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه پژوهش، فناوری و تحول اداری استان خوزستان اظهار کرد: ماده 31 و 32 ضوابط اجرایی بودجه سال 93 یک خط مشی کلی برای ما مشخص کرده است اما ماده 31 آن، برداشت شفافی ندارد که باید تصحیح شود.

وی عنوان کرد: 235طرح پژوهشی در سامانه سما بر اساس آموزش های ارائه شده مطرح شدند که 166 طرح از میان آنها به مرحله تائید رسید و 32 طرح دیگر رد شد.

مدیر کل آموزش و پژوهش استانداری خوزستان در خصوص طرح های پژوهشی ارائه شده گفت: هشت مورد از طرح های نامبرده اصلاحیه خوردند. همچنین 22 طرح دیگر در حال بررسی هستند و هنوز نتیجه ای از آنها اعلام نشده است.

امیدی افزود: آموزش همگانی در محورهای مختلف زیست محیطی، اجتماعی، پدافند غیر عامل و امداد و نجات تعیین شده بود که یکشنبه بیست و هشتم اردیبهشت با حضور 70 عضو از دستگاه های اجرایی مختلف استان و با حضور استاندار آغاز به کار خواهد کرد. هدف از ایجاد آموزش همگانی، افزایش اطلاعات جامعه و حکومت داری بهتر است که هم برای مدیران و هم شهروند مداری تاثیر بسزایی خواهد داشت.
خوزستان به دو پارک علم و فناوری نیاز دارد.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به وضعیت استان باید به امر فرهنگ سازی اهمیت ویژه ای داده شود سپس برون سازی. کاری نکنیم  که نهادهای خوش نام، در جامعه بازخوردی منفی داشته باشند.

بابک مختاری گفت: با یک برنامه ریزی مناسب می توان به این نتیجه رسید که استان به دو پارک علم و فناوری نیازمند است. اگر این نیازسنجی مثبت بود به این مورد رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: در جشنواره علم تا عمل که در هفته دولت برپا خواهد شد دستاوردهای فناوری استان به نمایش گذاشته می شود. دستگاه های دولتی نیز برای عرضه دستاوردهای خود می توانند مقدمات فعالیت های خود را آغاز کنند. سال گذشته تعدادی از دستگاه های اجرایی استان اجاره بهای محل نمایشگاه را به رغم نامه نگاری های بسیاری که انجام شد پرداخت نکردند که امیدراریم امسال با چنین مواردی مواجه نشویم.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در خصوص فعالیت این پارک  گفت: این پارک ها باید کوچک و چابک باشند. ما نیز سعی می کنیم فعالیت های آن با موازین قانونی انجام شود.

وی بر حداقل دخالت بخش دولتی در فعالیت های پارک علم و فناوری تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.