جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۱:۴۱

مجتبی عرب عامری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تقارن گرامیداشت سیزدهم آبان با ایام محرم اظهار داشت: تقارن سالروز گرامیداشت…

مجتبی عرب عامری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تقارن گرامیداشت سیزدهم آبان با ایام محرم اظهار داشت: تقارن سالروز گرامیداشت حادثه سیزدهم آبان ماه با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) یک فرصت کم نظیر را در اختیار متولیان فرهنگی بویژه مدیران و دبیران گذاشته است.

رییس اداره آموزش و پرورش ورامین افزود: در ابتدای آبان ماه مناسبت های متعددی وجود دارد که مرتبط با فعالیت های آموزش و پرورش بوده، به همین خاطر ستاد گرامیداشت 13 آبان در محل آموزش و پرورش ورامین با حضور نخبگان و فرهنگیان تشکیل شده است، از طرفی دهه اول محرم به عنوان دهه امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده و از طرف دیگر نیز از هشتم آبان ماه، هفته بسیج دانش آموزی آغاز می گردد به همین خاطر آموزش و پرورش، برنامه های خود را از ابتدای محرم شروع خواهد کرد.

کاروان نمادین اسیران کربلا توسط دانش آموزان ورامینی بازسازی می شود

عرب عامری اضافه کرد: با تشکیل ستاد گرامیداشت 13 آبان ماه در آموزش و پرورش ورامین، بیش از 40 برنامه فرهنگی و بصیرتی برای دانش آموزان و فرهنگیان تصویب و تدارک دیده شده که در دو هفته ابتدایی آبان ماه برگزار خواهد شد.

این مسئول راهیپمایی و عزاردای  هیئت های دانش آموزی را از مهمترین برنامه دهه اول محرم عنوان کرد و افزود: در دهه اول محرم، کاروان عزاداران دانش آموزی به صورت پیاده در سطح شهرستان به عزاداری خواهند پرداخت و کاروان نمادین اسیران کربلا نیز توسط دانش آموزان ورامینی بازسازی می شود.

وی با اشاره به رصد تمامی مدارس برای برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم گرامیداشت 13 آبان ماه گفت: ناظران آموزش و پرورش به دقت برنامه های مدارس را ارزیابی و رصد می کنند و تلاش داریم که امسال رقابت را در بین مدارس مختلف ایجاد کنیم.

عرب عامری با اشاره به دعوت از سخنرانان و کارشناسان مذهبی برای حضور در مدارس مختلف ورامین متذکر شد: شش نفر از کارشناسان مذهبی انتخاب شده و در مدارس مختلف شهرستان می چرخند و برای دانش آموزان سخنرانی خواهند کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش ورامین افزود: یادواره شهدای دانش آموز همزمان با گرامیداشت حادثه 13 آبان در مدارس شاهد ورامین برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *