چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۰۰

به گزارش خبرگزاری مهر،‌ سومین گردهمایی پیشکسوتان و فعالان روابط‌عمومی و رسانه سه‌شنبه شب30 اردیبهشت، همزمان با پنجمین روز هفته روابط‌عمومی با حضور…

به گزارش خبرگزاری مهر،‌ سومین گردهمایی پیشکسوتان و فعالان روابط‌عمومی و رسانه سه‌شنبه شب30 اردیبهشت، همزمان با پنجمین روز هفته روابط‌عمومی با حضور اساتید، مدیران و فعالان روابط‌عمومی و رسانه در هتل لاله تهران برگزار شد و از 42 سال خدمات علمی و عملی محمدمهدی فرقانی در عرصه ارتباطات و روزنامه‌نگاری تجلیل شد.

در ابتدای این گردهمایی سیدغلامرضا کاظمی‌دینان رئیس ستاد برگزاری هفته روابط‌عمومی در سخنانی بر ضرورت همدلی جامعه روابط‌عمومی برای ارتقای جایگاه این حرفه تأکید کرد. سپس امیرعباس تقی‌پور، نایب رئیس انجمن روابط‌عمومی ایران پیام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را که به مناسبت فرا رسیدن هفته روابط‌عمومی صادر شده است، قرائت کرد.

سید محمد هاشمی اصل مدیرعامل شرکت هنر متعالی نیز که میزبان این گردهمایی است، از امضای تفاهم‌نامه با باشگاه مدیریت ارتباطات برای ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغاتی با امتیازات ویژه به روابط‌عمومی‌های کشور خبر داد.

اولین گره فرش روابط‌عمومی زده شد

در بخش دیگری از این برنامه، اولین گره فرش روابط‌عمومی توسط رئیس شورای شهر تهران زده شد. این فرش که با همت شرکت فرش شفقی تبریز بافته خواهد شد، سال آینده و در هفته روابط‌عمومی تقدیم رئیس‌جمهور می‌شود.

احمد مسجد جامعی، رئیس شورای شهر تهران نیز در سخنانی با تشکر از ستاد برگزاری هفته روابط‌عمومی برای تجلیل از فرقانی، با اشاره به سابقه آشنایی خود با وی، گفت: تمام افرادی که در اینجا حضور دارند، به شخصیت علمی، حرفه‌ای، خانوادگی، مدیریت و آموزشی این مرد آشنا هستند. البته آشنایی من با وی به قبل از دوره تصدی‌ام در وزارت ارشاد و اوایل سال 1360، زمانی که در روزنامه کیهان مشغول کار بود، باز می‌گردد.

وی افزود: در آن زمان من در وزارت کشور مشغول کار بودم و برای حضور در میزگرد بررسی مشکلات اجتماعی به نشستی در روزنامه کیهان دعوت شدم؛ نشستی خشک و مصنوعی که حاضران آن نیز از حضور در آن خسته شده بودند اما چند روز بعد که گزارش این نشست در کیهان منتشر شد، گزارشی خواندنی و حرفه‌ای را پیش روی خود دیدم که فاقد کسالت حاکم بر آن جلسه بود.

در ادامه، مهدی محسنیان‌راد استاد ارتباطات در خصوص سجایای علمی و اخلاقی فرقانی به بیان سخنانی پرداخت.

سپس لوح ویژه و سردیس بزرگداشت دکتر فرقانی به پاس 42 سال فعالیت علمی و عملی او در عرصه ارتباطات، به وی اهدا شد.

فرقانی نیز در سخنانی در این برنامه گفت: اکنون توانسته‌ام خود را به گونه دیگری بشناسم و اگرچه سزاوار و شایسته آن نیستم اما از این که چنین تصویری از خود در این آینه داوری دوستانم می‌بینم، موجب مباهات و افتخار من است.

وی افزود: من در طول 4 دهه فعالیت، از طریق روزنامه‌نگاری و معلمی امرار معاش کرده‌ام و زندگی خود را گذرانده‌ام اما در این میان حتی یک لحظه معیشت دغدغه اول من نبوده است، بلکه دغدغه اصلی من احساس مسؤولیت اجتماعی و پایبندی به اخلاق حرفه‌ای است. در زمانی که اخلاق در جامعه ما کیمیا شده است و به اخلاق حرفه‌ای بی‌مهری شده است، ما در نهادهای مدنی و انجمن‌ها وظیفه داریم که از حریم اخلاق و مسؤولیت اجتماعی خود دفاع کنیم.

حسین انتظامی معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: به نظر من در دوره کنونی متغیر بحرانی فضای ارتباطات کشور، اخلاق حرفه‌ای است و با توجه به فضایی که در رسانه‌ها وجود دارد، توجه به این موضوع یک ضرورت است. در فضای کنونی رسانه‌ها که سرقت ادبی، تکذیبه‌های مختلف و بی‌توجهی به حریم خصوصی وجود دارد، توجه به اخلاق یک ضرورت تلقی می‌شود.

وی از ارائه آثار ارزشمند فرقانی به جامعه روزنامه‌نگاری و ارتباطات تقدیر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.