چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۷

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه‌ها به اتمام سال تحصیلی 93 – 92 نزدیک می شوند هرساله تعدادی از دانشگاه‌ها از فرصت تابستان استفاده…

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه‌ها به اتمام سال تحصیلی 93 – 92 نزدیک می شوند هرساله تعدادی از دانشگاه‌ها از فرصت تابستان استفاده کرده و با ارائه واحدهاي درسي در ترم تابستان به نوعي سعي در كمك به دانشجويان و زنده نگه داشتن محيط آموزشي در تعطيلات تابستاني را دارند.

اما امسال به دليل همزماني اين ترم با ماه مبارك رمضان، برخی از دانشگاه ها که ترم تابستان را برگزار نکردند و تعداد دانشگاه‌هایی که امسال ترم تابستانی ارایه دادند کمتر از سال گذشته بود.

در سال تحصیلی 93-92 دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، دانشگاه های سراسری اقدام به برگزاری ترم تابستان کردند که برخی از آنها به شرح زیر اشاره کرد:

دانشگاه هایی که در سال تحصیلی 93-92 ترم تابستان برگزار می کنند

براساس این گزارش، دانشگاه آزاد نیز امسال ترم تابستان برگزار می کند، و مدت زمان ترم تابستانی بدون احتساب زمان ثبت نام، امتحانات و اعلام نمرات امتحانی هشت هفته است و تقویم تحصیلی تمام ترم های تحصیلی دو هفته قبل از شروع ثبت نام ترم اول، توسط دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشی به واحدهای دانشگاهی ابلاغ خواهد شد.

تعداد مجاز واحد های درسی قابل ارائه در دوره تابستان برای دوره های کاردانی و کارشناسی حداکثر 10 واحد و برای دوره کارشناسی ارشد تا شش واحد و دکتری تا چهار واحد است . مشروطی در ترم تابستان جزء تعداد مشروطی های تحصیلی به شمار نمی آید.

همچنین امسال دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با هماهنگی و همکاری اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت ترم تابستانی سال 1393 را در دروس اختصاصی و عمومی مقطع علوم پایه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی برای دانشجویان شاهد و ایثاگر در رشته های علوم پزشکی برگزار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.