جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۰

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، عبادلله رمضانی، مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه طراحی این برنامه‌ها با محوریت اعیاد شعبانیه و…

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، عبادلله رمضانی، مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه طراحی این برنامه‌ها با محوریت اعیاد شعبانیه و ارتقای روحیه نشاط معنوی و اجتماعی در شهر تهران در دستور کار قرار گرفته است، گفت: جشن‌های مردمی و سراسری در اعیاد شعبانیه با محوریت نیمه شعبان در تمامی مساجد، سراهای محله، مراکز فرهنگی و… برگزار می‌شود‌.

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران در خصوص مراسم مناجات شعبانیه که مورد سفارش و تاکید حضرت امام خمینی(ره) نیز بوده است، خاطر نشان کرد: این برنامه در 10 روز پایانی ماه رمضان اجرایی خواهد شد.

وی از برگزاری شب‌های شعر در اعیاد شعبانیه با همکاری مراکز فرهنگی و مساجد خبر داد و اظهار کرد: برپایی 22 کارگاه آموزشی سبک زندگی ویژه خانواده‌ها حول محور مولفه‌های انتظار سازنده و اثربخش از جمله این برنامه‌هاست.

رمضانی به تورهای نیم روزه و یک روزه ویژه شهروندان تهرانی اشاره کرد و گفت: به منظور بهره‌مندی خانواد‌ه‌ها از ظرفیت‌های فرهنگی از جمله باغ موزه دفاع مقدس و باغ موزه قصر این برنامه‌ها برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران به برنامه‌های اداره کل آموزش‌های شهروندی هم پرداخت و دراین باره اظهار داشت: طرح تبلیغی نسیم بهشت با حضور مبلغین روحانی در گروه‌های مشاوره به منظور ارتباط بیشتر شهروندان با روحانیون و پرسش و پاسخ با انها در حوزه مسائل دینی و اخلاقی در کرسی‌های مشاوره در اماکن پرتردد شهر تهران و مناطق 22 گانه در طول ماه شعبان در دستور کار قرار گرفته است‌.

وی در خصوص خانه‌های کودک که جشنی به منظور آموزش کودکان و آشنایی با واژه‌های دینی و مذهبی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: نقش ماه رجب، شعبان و رمضان در زندگی و آینده کودکان از جمله موضوعاتی بوده است که در این جشن ها مدنظر قرار گرفته است‌.

رمضانی برگزاری کارگاه آموزشی در روز ادبیات کودک و نوجوان که با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را از دیگر برنامه‌ها در ماه شعبان خواند و بیان کرد: بازدید از سازمان جنگل‌ها و مراتع با هدف توجه به روز بیابان زدایی هم برنامه  دیگر ماست. همچنین برنامه‌ای به عنوان شهردار مدرسه که در جشنی ویژه از دانش آموزان تقدیر می‌شود برنامه دیگری است که به مناسبت روز جوان در مدارس تحت پوشش شهردار مدرسه اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.