یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی استان های زاگر نشین کشور در لردگان با حضور هنرمندان 11 استان کشور کار…

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی استان های زاگر نشین کشور در لردگان با حضور هنرمندان 11 استان کشور کار خود را آغاز کرده است و هنرمندان در حال اجرای هنر خود در شاهنامه خوانی و نقالی هستند.

این جشنواره در سالن تربیت بدنی لردگان با حضور هنرمندان در حال برگزاری است.

از ابتدای صبح امروز یک شنبه هنرمندان شاهنامه خوان، هنر شاهنامه خوانی خود را بر اساس نوبت برنامه ریزی شده اجرا کردند.

برگزاری کارگاه های آموزشی و اجرای موسیقی محلی نیز از برنامه هایی است که در کنار این جشنواره برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لردگان در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: هنرمندان 11 استان زاگرس نشین کشور در این جشنواره شرکت کرده اند.

علی رحم شیخی بیان کرد: حدود 135 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که مورد بازبینی قرار گرفت و اثرهای برجسته برای اجرا انتخاب شد.

وی ادامه داد: حدود 35 نفر در بخش های شاهنامه خوانی، نقالی وپژوهشی با یکدیگر در این جشنواره رقابت می کنند.

وی با اشاره به حضور داوران برجسته کشوری در این جشنواره، عنوان کرد: داوران این جشنواره محمد مهدی چایانی، عباس قنبری و کوروش اسد پور هستند.

رئیس اداره فرهنگ و اراشد اسلامی شهرستان لردگان بیان کرد: استقبال از این جشنواره بسیار خوب بوده است و علاقه مندان بسیاری در محل اجرای کار هنرمندان حضور دارند.

شیخی با اشاره به اینکه این هشتمین بار است که این جشنواره برگزار می شود، عنوان کرد: پیگیری برای توسعه این جشنواره در سال های آینده را انجام می دهیم.

مراسم اختتامیه این جشنواره عصر امروز یک شنبه در لردگان برگزار می شود.

لردگان در فاصله 160 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *