شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی احمدی جمعه شب در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره موسیقی استان که با حضور پیروز ارجمند مدیرمرکز موسیقی حوزه…

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی احمدی جمعه شب در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره موسیقی استان که با حضور پیروز ارجمند مدیرمرکز موسیقی حوزه هنری کشور در سالن تربیت معلم شهید رجایی قزوین برگزار شد اظهارداشت: استان قزوین با داشتن پیشینه ای به مدت چهار قرن و مفاخری چون عارف مهد موسیقی است و در عصر حاضر نیز می تواند جایگاه خوبی در این هنر داشته باشد.

احمدی بیان کرد: بدنبال موسیقی فاخر هستیم و باور داریم با وجود هنرمندانی متعهد می توانیم از این هنر برای ایجاد نشاط و شادابی در جامعه بخوبی استفاده کنیم زیرا اهل موسیقی می دانند که هرجا موسیقی وجود دارد درک انسان بالا می رود زیرا موسیقی طنین انداز گردش افلاک است.

این مسئول گفت: جشنواره ششم با اهداف والایی برگزار شده که شکوفایی استعدادها، شناخت جوانانی که مستعد هستند، تشویق هنرمندان این هنر و ارتقاء سطح بندی مخاطبان از جمله آنهاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: ظرفیت موسیقی استان قزوین بسیار بالاست و ما باید کمک کنیم تا این استعدادها بخوبی شکوفا شده و در مسیر پویایی جامعه بکار گرفته شود و با حمایت های لازم در مسیری حرمت خواهیم کرد که نه تنها موسیقی در قزوین تعطیل نشود بلکه توسعه نیز پیدا کند.

وی افزود: ترویج مکتب موسیقی فاخر از دیگر برنامه هایی است که در برگزاری جشنواره ها دنبال می کنیم و امیدواریم در هر دوره به آن نزدیک شویم.

احمدی اظهارداشت: در این جشنواره هنرمندان در چهار قالب با یکدیگر رقابت کردند که شرکت هنرمندان 11 تا 60 سال یکی دیگر از ویژگی های این دوره بود.

وی بیان کرد: 350 هنرمند دراین جشنواره شرکت کردند که شاید اگر زمان فراخوان طولانی تر بود تا 700 نفر هم در این حرکت فرهنگی مشارکت می کردند.

وکیل ها: داوری اساتید برجسته و حضور همه گروههای سنی ویژگی جشنواره ششم بود

محمد وکیل ها رئیس انجمن موسیقی استان قزوین هم با ابراز خرسندی از برگزاری این حشواره گفت: در این دوره 12 گروه در بخش موسیقی سنتی ایرانی، 12 گروه در بخش موسیقی فاخر و 14 گروه در موسیقی ارکسترال و تلفیقی از 15 تا 18 مهرماه با یکدیگر رقابت کردند و حضور350 هنرمند بیانگر استقبال خوب جوانان این استان است.

رئیس انجمن حوسیقی استان قزوین اظهارداشت: داوری جشنواره از سوی اساتید برجسته از نکات مهم این دوره بود و با نگاه به آینده درصددیم کیفیت کار را در جشنواره های بعدی بالا ببریم.

داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: هنر موسیقی با فطرت انسان سازگار است و در تحول روحی انسان تاثیر شگرفی دارد و سطح اثر بخشی آن آنقدر مهم و زیاد است که دایره شمول آن نیز گسترده است.

محمدی بیان کرد: هنر و موسیقی زبان مشترک انسانها هستند و برای همه قابل درک و فهمند و می توانند با اثربخشی فراوان در دنیای امروز نقش مهمی تیفا کنند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از هنر بویژه موسقی حتی می توان برای اعتلای دیپلماسی کشورها نیز استفاده کرد و بالا رفتن پرچم کشورها در ملاقات های رسمی وقتی با موسیقی همراه می شود معنا پیدا می کند و تثرگذار می شود.

محمدی یادآورشد: مانایی و پویایی موسیقی از دیگر ویژگی های این هنر است و اگر هنرمندان کشور در مسیر موسیقی فاخر گام بردارند میتوانند به کارهای بزرگی دست بزنند و آثار ماندگاری خلق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.