سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۶

‌سومین جشنواره گردشگری آفتابگردان در شهرستان سنقر و کلیایی برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، مهندس علی فعله…

‌سومین جشنواره گردشگری آفتابگردان در شهرستان سنقر و کلیایی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، مهندس علی فعله گری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در این جشنواره که امروز(سه شنبه، 22 مهر) در محل بقعه مالک شهر سنقر برگزار شد، اظهارکرد: باید به منظور حل مشکل بیکاری توجه دوچندانی به رونق و توسعه گردشگری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری موتور محرکه تولید شغل است، گفت: اگر بتوانیم شرایط را برای توسعه گردشگری منطقه ایجاد کنیم، یقینا در زمینه حل معضل بیکاری نیز موفق خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهارکرد: معرفی برندهای منطقه ای برای توسعه گردشگری می تواند عامل بسیار موثری قلمداد شود که یکی از اصلی ترین برندهای شهرستان سنقر و کلیایی، تخمه آفتابگردان است که دارای شهرتی جهانی است.

فعله گری خاطرنشان کرد: از دیگر برندهای این منطقه می توان به فرش سنقر اشاره کرد که این فرش با نقوش منحصر به فردی که دارد در سطح جهانی دارای شهرت ویژه ای است.

وی افزود: باید تلاش کنیم که زمینه را برای بسته بندی بهتر و شیک تر تخمه آفتابگردان سنقری در این منطقه فراهم کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهارکرد: از شهرداری سنقر انتظار داریم که المانی از گل آفتابگردان در ورودی این شهر نصب کند که آفتابگردان بیش از پیش به عنوان برند این منطقه معرفی شود.

فعله گری در ادامه به نبود راه مواصلاتی مناسب در شهرستان سنقر اشاره کرد و گفت: برای توسعه گردشگری داشتن زیرساخت های مناسب که اصلی‌ترین آنها داشتن راه‌های مواصلاتی مناسب است، حرف اول را می‌زند که باید با همکاری دستگاه‌های مختلف تدابیری اندیشیده شود که راه این شهرستان بهتر از حال حاضر آن شود.

در این جشنواره موسیقی محلی و بازی‌های بومی محلی اجرا شد و نمایشگاهی از تولیدات سنتی و صنایع دستی این شهرستان در کنار پخت غذاهای محلی و شیرینی‌های سنتی سنقر دایر شد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *