پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۵

به گزارش خبرنگار مهر، فرشیدفلاح عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال خوب ناشران از این نمایشگاه گفت: سال گذشته 320…

به گزارش خبرنگار مهر، فرشیدفلاح عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال خوب ناشران از این نمایشگاه گفت: سال گذشته 320 ناشر در کرمان حضور داشتند و امسال تعداد آنها به حدود 600 مورد رسیده است ضمن اینکه 580 ناشر ملی هستند از این رو پیش‌بینی می‌شود محتوای نمایشگاه بسیار غنی بوده و بتواند رضایت نخبگان را بیشتر از سال گذشته جلب کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان سپس به تعداد و عناوین ناشران اشاره و بیان کرد: در سیزدهمین نمایشگاه کتاب کرمان 62 ناشر کودک و نوجوان، 60 ناشر دانشگاهی، 322 انتشارات عمومی، 27 ناشر کمک آموزشی، چهار انتشارات کتب کشاورزی، شش ناشر عرصه حقوق، 11 انتشارات کتب زبان‌های خارجی،9 ناشر آثار هنری و 27 انتشارات کتب پزشکی شرکت خواهند کرد.

فلاح افزود: در نمایشگاه امسال 600 میلیون تومان بن کتاب با تخفیف 20 درصد ارائه می‌شود همچنین اغلب کتب نمایشگاه از سوی ناشران با 10 درصد تخفیف همراه هستند ضمن اینکه انتشارات حوزه هنری کتاب‌های خود را با 50 درصد تخفیف عرضه خواهد کرد.

وی گفت: امسال نویسندگان برجسته کشوری همچون دکتر ناظر‌زاده، هوشنگ مرادی‌کرمانی و … میهمان نمایشگاه کتاب کرمان خواهند بود که البته بدنبال دعوت افراد دیگری نیز هستیم.

تخفیف ویژه به خریداران کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار کرد: باتوجه به اینکه بخش مهمی از فرهنگ‌سازی باید بر روی کودکان و نوجوانان انجام شود، مسئولیت کمیته فرهنگی نمایشگاه برعهده اداره‌کل کتابخانه‌ها و مسئولیت کمیته کودکان نیز به عهده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار دارد.

وی ساعات بازدید از نمایشگاه را 9 تا 12صبح و 15 و 30 دقیقه تا 20 اعلام کرد و گفت: از سال آینده سعی می‌شود روی مسئله برگزاری یکسره نمایشگاه کتاب کرمان برنامه‌ریزی شود.

فلاح ادامه داد: از ویژگی‌های بارز نمایشگاه کتاب امسال برپایی بازارچه متنوعی از آثار هنری‌ست زیرا راه توسعه فرهنگی تنها با بالا بردن مصرف کالای فرهنگی امکان‌پذیر خواهد بود.

وی با اشاره به رونمایی از هشت عنوان کتاب به صورت روزانه در نمایشگاه کرمان افزود: پیش‌بینی می‌شود حداقل 100 هزار نفر از نمایشگاه کتاب کرمان بازدید کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: امیدوارم دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش با تمهیدات لازم زمینه حضور حداکثری دانشجویان و دانش‌آموزان را در نمایشگاه کتاب کرمان فراهم کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.