پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۵

به گزارش خبرنگار مهر، رضا حاجیلری، بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم تبیین اهمیت و جایگاه نماز که با حضور امام جمعه و…

به گزارش خبرنگار مهر، رضا حاجیلری، بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم تبیین اهمیت و جایگاه نماز که با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان برگزار شد، حضور جوانان در جمعیت هلال احمر را فرصتی مغتنم برای اشاعه فرهنگ نماز دانست و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ نماز وظیفه ای است که بر عهده تک تک افراد جامعه است و بر ما است تا به سهم خود در این راه گام برداشته و تلاش کنیم.

وی افزود: دوره آموزشی مروجان فرهنگ نماز با همکاری دوجانبه جمعیت هلال احمر و ستاد اقامه نماز شهرستان در حال برگزاری است.حاجیلری یادآورشد: در این دوره آموزشی، آموزش هایی همچون جایگاه و اهمیت عبادت، اهمیت و جایگاه نماز در اسلام و ادیان، آثار فردی و اجتماعی نماز و ویژگی های نمازگزاران و در بخش مباحث مناسبات اجتماعی و روابط انسانی در اسلام مطالبی به کارآموزان ارائه می شود.

احمد تجری مفرد، فرماندار شهرستان هم، پست های هلال احمر را بهترین محل برای فعالیت و معرفی فرهنگ نماز دانست و گفت: جوانانی که در جمعیت هلال احمر فعالیت می کنند در ایام خاص مانند نوروز و تابستان می توانند با اشاعه فرهنگ نماز در بین مراجعین به پست های هلال احمر نقش مهم و بسزایی را ایفا کنند.

وی افزود: در راه اشاعه فرهنگ نماز لازم است از تمام پتانسیل ها و توانایی های موجود استفاده شود.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی، امام جمعه شهرستان علی آبادکتول گفت: نماز ستون دین و بازدارنده انسان از انحرافات و خطاها است.

وی بیان کرد: وظیفه هر انسانی است که برای نزدیک شدن و دیدار با معبود خود از هیچ تلاشی دست نکشیده و برای ترویج این امر والا و ارزشمند تلاش کند.

حجت الاسلام موسوی، عبادت خداوند را بالاترین درجه عبودیت دانست و خاطرنشان کرد: عبادت خداوند باری تعالی باعث آرامش دلها و رمز موفقیت و سعادت بشر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.