دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۲۳

سرپرست معاونت توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از برگزاری دوره و آزمون عملی معامله‌گری ابزار مشتقه در این بورس طی…

سرپرست معاونت توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از برگزاری دوره و آزمون عملی معامله‌گری ابزار مشتقه در این بورس طی اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی پناهی در این خصوص گفت: دوره عملی معامله گری ابزار مشتقه طی برنامه زمانبندی از قبل اعلام شده و با حضور 79 نفر از متقاضیان معرفی شده از سوی شرکت های کارگزاری طی دو گروه طی اردیبهشت ماه برگزار شد.

وی ادامه داد: در این دوره از سوی مدرسان بورس کالای ایران، نحوه ورود به بازار قراردادهای آتی و چگونگی ثبت سفارش مشتریان برای متقاضیان تشریح شد. ضمن آنکه شرکت کنندگان در این دوره با نحوه انجام معاملات، تسویه روزانه و نحوه تحویل و تسویه نهایی دارایی پایه و معاملات همزمان سکه طلا و زیره سبز آشنا شدند.

علی پناهی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری دوره عملی، آزمون کتبی این دوره برای شرکت کنندگان حاضر در دوره ، در محل سالن پیامبر اعظم دانشگاه علوم اقتصادی تحت نظارت کامل برگزار و اوراق امتحانی تصحیح و نتایج آزمون در سوابق دوره ثبت شد.

سرپرست معاونت توسعه بازار و مطالعات اقتصادی در پایان گفت: پس از مشخص شدن اسامی قبول شدگان در این آزمون، آزمون عملی نیز برای متقاضیانی که موفق به اخذ نمره قبولی در آزمون کتبی شده بودند، طبق زمانبندی برگزار شد و هم اکنون اسامی نهایی افرادی که موفق به اخذ نمره کل قبولی یعنی حداقل60 درصد امتیاز شده اند، از طریق اطلاعیه رسمی در پورتال بورس کالای ایران اعلام شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.