سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۰

سمینار ملی “سیمای مطلوب شهری، هویت دیروز، نیاز امروز، حقوق فردای شهروندان” با حضور معاونین وزیر راه و شهرسازی، مدیران شهرسازی و معماری…

سمینار ملی “سیمای مطلوب شهری، هویت دیروز، نیاز امروز، حقوق فردای شهروندان” با حضور معاونین وزیر راه و شهرسازی، مدیران شهرسازی و معماری سراسر کشور و مسوولان ارشد گلستان روز چهارشنبه 30 مهرماه جاری در تالار فخرالدین اسعد گرگانی مرکز این استان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دبیر این سمینار در این خصوص گفت: هدف کلی از برگزاری این سمینار، بررسی رویکردهای نوین در ارتقای سیما و منظر شهرها و شناساندن اهمیت موضوع به شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی به عنوان دستگاه‌های متولی امر ساخت و ساز در استان و همچنین جامعه دانشگاهی با عنایت به تعلیم رشته معماری و پرورش معماران در دانشگاه‌ها می باشد.

مهندس”عیسی مهری”اظهارداشت: بررسی چالش‌ها و مشکلات موجود در سیما و مناظر شهری و ارائه راهکار برای حل آنها، حفظ بافت تاریخی هویت بخش وتوجه وی‍ژه به سیما و منظر در بافت‌های تاریخی شهرهای استان، بررسی تاثیرات اقلیمی بر شکل گیری سیما و منظر شهرها و بررسی عملکرد و برنامه‌های آتی نظام مهندسی استان از اهداف دیگر برگزاری این سمینار می‌باشد.

وی همچنین از بررسی عملکرد و برنامه‌های آتی شهرداری‌ها به خصوص شهرداری گرگان به عنوان مرکز استان و اهمیت و ضرورت توجه به نمای ساختمان‌ها و جنبه‌های زیبا شناسی آن به عنوان بخشی دیگر از اهداف این سمینار یاد کرد.

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی گلستان تصریح کرد: سخنرانان این سمینار، دکتر حناچی (معاون محترم وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری)، دکتر ایزدی(معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران) و مسوولان ارشد استان خواهند بود.

وی، جامعه مخاطب این سمینار را، دفتر فنی استانداری، سازمان میراث فرهنگی، سازمان نظام مهندسی، مهندسان معمار دارای پروانه اشتغال، اساتید دانشگاه و کلیه شهرداری‌های استان اعلام کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.