جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۲

به گزارش خبرنگار مهرظهر امروز جمعه مسابقه اتومبيل راني در سنندج برگزار ش که با برگزاری این مسابقه بار دیگر چراغ نبود پیست…

به گزارش خبرنگار مهرظهر امروز جمعه مسابقه اتومبيل راني در سنندج برگزار ش که با برگزاری این مسابقه بار دیگر چراغ نبود پیست اتومبیلرانی در کردستان به ویژه مرکز استان روشن شد و داغ دل جوانان منتظر حضور در مکانی استاندارد برای مسابقات تازه شد.

مسابقه اتومبیلرانی در سه کلاس 1300، 1600 و 1800 سی سی در پنجمین روز از هفته نیروی انتظامی به همت پلیس راهور و همکاری هیئت اتومبیلرانی وموتورسواری استان در جاده بلوار ساحلی سنندج برگزار شد.

از مسئولان استان هم معاون امور اجتماعی فرماندهي انتظامی استان کردستان و معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان در این مسابقه حضور داشتند.

مسابقه ای که 30 نفر شرکت کننده داشت و تعداد زیادی هم تماشاچی و بیشتر آنها را هم پسران جوان و پر انرژی سنندجی تشکیل داده بودند در فضایی نه چندان ایمن برگزار شد.

طول مسیری که برای این مسابقه تعیین شده، 400 متر بود و خودروهای هر کلاس در دو باند این مسیر با هم به رقابت پرداختند.

برگزاری مسابقه اتومبیلرانی موجب تخلیه هیجانات جوانان می شود

رئیس پلیس راهور کردستان که رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری کردستان نیزهست، به خبرنگار مهر گفت: تعداد زیادی علاقمند به این رشته ورزشی در این مسابقه شرکت کرده بودند که به دلایلی هم چون نداشتن ایمنی در خودروها و استاندارد لازم حذف شدند.

سیدعارف قادرزاده در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در رابطه با عدم جلوگیری از تجمع شرکت کنندگان در ابتدای مسیر و ناامن بودن آن،  ادامه داد: از حضور تماشاگران در خط پایان به دلیل غیرقابل کنترل بودن خودروها ممانعت به عمل آمده ولی در خط استارت این امر زیاد مشکلی ایجاد نمی کند.

وی بیان کرد: ورزش اتومبیلرانی از ورزش های جذاب و مورد علاقه جوانان است که در تخلیه هیجانات آنها نیز بسیار تاثیرگذار است.

آنچه در این مسابقه بار دیگر خلاء وجود آن نمایان شد پیست اتومبیلرانی وموتورسواری در سنندج بود که نبود مکانی استاندارد برای برگزاری اینگونه مسابقات منجر شده کمتر شاهد برگزاری مسابقه ای هیجانی و جذاب برای نسل جوان باشیم.

برگزاری این مسابقه از کمترین استانداردهای ایمنی برخوردار بود یا می شود گفت اصلا برخوردار نبود ماشین هایی اکثرا خیابانی بودند به جای اینکه ویژه مسابقات باشند و رانندگان این اتومبیل ها نیز فاقد زانوبند، آرنج بند و کلاه و دستکش و حتی لباس ورزشی بودند.

تنها وجه تمایز برگزاری این مسابقه با کورس گذاشتن های خیابانی داشتن مجوز قانونی و برگزاری آن توسط پلیس راهور بود و نه چیز دیگری.

مسابقه با تمام کمبودها و نبود شرایط استاندارد خوشبختانه بدون هیچ اتفاق و حادثه ناخوشایندی برگزار شد و جوانان کردستانی برای لحظاتی هیجانات خود را تخلیه کردند.

وجود پیست اتومبیلرانی در هر استان در کاهش تخلفات رانندگی تاثیرگذار است

امید شریفی یکی از شرکت کنندگان در این مسابقه به خبرنگاران گفت: درصورتی که پیست اتومبیلرانی داشتیم علاوه بر ایجاد شور و نشاط در جوانان شاهد کاهش تخلفات رانندگی هم بودیم.

وی عنوان کرد: اگر پیست داشتیم نه اقدام خلاف قانونی از لحاظ رانندگی و هم نه مزاحمتی برای مردم ایجاد می شد.

مرادی جوان 22 ساله سنندجی که برای تماشای این مسابقه آمده بود به خبرنگار مهر گفت: آنچه ما جوانان انتظار داریم ایجاد مکان های برگزاری مسابقات هیجان انگیز و پرطرفدار هم چون اتومبیلرانی وموتور سواری است ولی حیف که دوران جوانی ما دارد سپری می شود و همچنان محروم از این امکانات هستیم.

وی عنوان کرد: ابتدای خط  این مسابقه مملو از تماشاگرانی است که توجهی هم به اخطارهای برگزارکنندگان مسابقه در خصوص رعایت فاصله را نمی کنند و البته این امرهم بدون دلیل نیست.

وی ادامه داد: تماشاگران در صورت رعایت فاصله با خط ابتدایی مسابقه امکان دید کافی را ندارند مجبوربه حضور در مسیر خط شروع هستند.

این جوان سنندجی بیان کرد: اگر ماشینی به هر دلیلی از همان ابتدای مسیر از کنترل راننده خارج شود تعداد زیادی از تماشاگران مجروح خواهند شد.

یک سمت جاده برگزاری این مسابقه نرده هایی نصب شده بود ولی با این وجود تماشاگران نرده ها را دور زده و جلوی آن ایستاده بودند تا بهتر روند برگزاری مسابقه را مشاهده کنند.

مالک مجتمع اتومبیلرانی و موتورسواری سنندج هم در حاشیه برگزاری این مسابقه به خبرنگار مهر گفت: از سال 70 در سنندج شاهد برگزاری مسابقات و کلوپ های خیابانی خودروها البته به صورت غیرقانونی هستیم.

شهاب رضایی  که از ورزشکاران و قهرمانان اتومبیلرانی هم بوده است، اظهارداشت: بیشتر خودروهایی که امروز در این مسابقه شرکت کردند خیابانی هستند در صورتیکه در پیست براساس نظر فدراسیون بین المللی و ملی اتومبیلرانی خودروهای دارای استاندارد و ایمنی لازم طراحی و در مسابقات شرکت داده می شوند.

وی از عدم دعوت واطلاع از برگزاری این مسابقه گلایه کرد و افزود: متاسفانه به عنوان بنیانگذار تنها باشگاه اتومبیلرانی سنندج و قهرمان این رشته از طریق جوانان شرکت کننده از برگزاری این مسابقه اطلاع پیدا کردم و کسی ما را دعوت نکرده است.

وی برگزاری مسابقه اتومبیلرانی با این شرایط را خطرناک خواند و ادامه داد: می بایست شرکت کنندگان در این مسابقه ابتدا از طریق باشگاه اتومبیلرانی تست می شدند و سپس در این مسابقه حضور می یافتند.

مالک مجتمع اتومبیلرانی و موتورسواری  سنندج عنوان کرد: معتقدم این مجتمع محلي برای یادگیری تکمیلی وهم چنین رانندگی در شرایط سخت و مختلف است.

رضایی افزود: بسیاری از رانندگانی که گواهینامه هم دریافت کردند آگاهی لازم در رابطه با نحوه رانندگی در شرایط بارندگی اعم از باران و برف را ندارند و در این مواقع شاهد تصادفات زیادی در سطح شهر هستیم.

وی  با اشاره به اینکه از سال 82 مجوز احداث مجتمع موتورسواری و اتومبیلرانی را از سازمان تربیت بدنی وقت دریافت کردیم، عنوان کرد: هم اکنون پیست موتور کراس، دودیفرانسیل و چهارچرخ به بهره برداری رسیده است.

 وی بیان کرد: آسفالت قسمت هایی از پیست هنوز مانده است و برای انجام آن نیاز به حمایت های مالی داریم.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از پیست ها را سال 90 به بهره برداری رسیده است، ادامه داد: از این سال به بعد 300 نفر بیمه ودراین پیست عضو شدند البته این تعداد در طول سال های اخیر متفاوت و ثابت نبوده است.

رضایی عنوان کرد: تاکنون هزینه ای بابت عضویت در پیست از هیچ کسی دریافت نکرده ایم و پیست به صورت مجانی فقط روزهای جمعه در اختیار مردم قرار گرفته و می گیرد.

وی محل درآمدزایی این پیست را هم گرفتن هزینه ورودی به داخل پیست ذکر کرد و افزود: هر کسی که وارد پیست می شود هزینه ای در حدود 5 هزار تومان از او گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه این پیست بوفه، رستوران و سرویس بهداشتی دارد، افزود: این پیست ظرفیت 200 هزار نفر تماشاچی را دارد.

رضایی اظهارداشت: این پیست هم در جذب توریست و هم اشتغالزایی جوانان بسیار تاثیرگذار است وامیداورم با حمایت مسئولان شاهد بهره برداری کامل آن باشیم.

وی اعلام کرد: مدتی است که خلع ید زمین این پیست توسط جهادکشاورزی صادر شده و اکنون پیشنهاد خرید آن به شهرداری داده شده است.

امکان قرنطینه خودروها در مسابقات اتومبیلرانی در کردستان وجود ندارد

دبیر هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری کردستان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر نحوه نظارت بر اتومبیل های شرکت داده شده در این مسابقه و امکان دستکاری و تغییرات در موتور خودروها گفت:  به دلیل نبود پیست اتومبیلرانی،خودروهای مسابقات نیز امکان قرنطینه آنها وجود ندارد.

ناصر اسدی ادامه داد: یک روز قبل از برگزاری مسابقه 30 دستگاه اتومبیل شرکت کننده در این مسابقه توسط کمیته فنی هیئت استان تست فنی شدند و امروز هم تمامی مدارک ماشین و راننده باردیگر بررسی و کنترل شد.

وی با بیان اینکه این مسابقه از نظر استاندارد ایمنی ضعیف است، بیان کرد: نسبت به مسابقات قبلی تاحدودی این مسابقه مطلوب تر است و پلیس راهور استان گاردریل را در مسیر مسابقه نصب و حضور هم داشتند.

وی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون چهار دوره مسابقه اتومبیلرانی در سنندج توسط هیئت برگزار شده و امروز برای نخستین بار این مسابقه به همت پلیس راهور استان برگزار شده است.

دبیر هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری کردستان ادامه داد: متاسفانه مکان ومحل مناسب برای برگزاری مسابقات اتومبیلرانی وموتورسواری در سنندج نداریم ودر صورت وجود پیست امکان برگزاری هر هفته یک مسابقه وجود داشت.

اسدی در ارتباط با مجتمع اتومبیلرانی و موتورسواری شهاب سنندج گفت: در این مجتمع  امکان برگزاری مسابقات موتور کراس و خودروهای دو دیفرانسیل وجود دارد.

وی ادامه داد: زمین لازم برای احداث این مجتمع از سال 82  در اختیار بخش خصوصی با قیمت مناسبی قرار داده شده است  و انتظار می رفت مجری این طرح خود نیز حرکت و اقدامی در راستای بهره برداری کامل آن می کرد.

وی که دو سال ریاست هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان و 14 سال هم دبیر این هیئت بوده است در خصوص احداث پیست اتومبیلرانی افزود: در طول این سال ها تغییرو حرکتی در زمینه ایجاد وراه اندازی پیست اتومبیلرانی وموتورسواری  در استان صورت نگرفته است.

در پایان این مسابقه امید شریفی در کلاس 1800 (16 سوپاپ)، پویا عزیزی در کلاس 1600 سی سی، آزاد شاه غیبی در کلاس 1300 سی سی و سینا احمدی نیز در کلاس 1800 سی سی مقام نخست را کسب کردند.

مسابقه به طور رسمی پایان یافت وبه محض ترک این مسیر توسط نیروهای پلیس راهور، مسابقه ای غیر رسمی در میان جوانان شکل گرفت.

در دو لاین تعیین شده برای این مسابقه به جای وجود یک اتومبیل و رقابت با خودرویی دیگر در لاین مجاور، سه اتومبیل با هم در هر لاین مسابقه می دادند.

موتورسواران هم وقت را غنیمت شمردند و خودی نشان دادند و در لاین ها شروع به تک چرخ زدن و نمایش توانمندی ها و تسلط خود بر موتور کردند علیرغم  انجام این حرکات نداشتن کلاه ایمنی نیز بر شرایط پرخطر این کار افزوده بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.