یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۵

مدیر اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل از برگزاری نخستین سمینار الکترونیکی در حوزه محیط زیست کشور با عنوان “سمینار آنلاین…

مدیر اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل از برگزاری نخستین سمینار الکترونیکی در حوزه محیط زیست کشور با عنوان “سمینار آنلاین یوزپلنگ ایرانی” در این شهرستان خبر داد.

الهیار دولت خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در آران و بیدگل گفت: این سمینار الکترونیکی برای اولین بار در ایران، نهم شهریور ماه و از ساعت 19 الی 21 به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

وی افزود: این سمینار با محورهای معرفی شرایط فعلی و زیستگاه‌ها، ارائه آمار و اطلاعات از وضعیت یوزپلنگ، معرفی بیابان مرکزی ایران به عنوان یکی از بهترین زیستگاه‌های یوز ایرانی، مهم‌ترین چالش‌های پیش رو برای بقا و بهبود وضعیت این گونه، بررسی اختصاصی اثرات سوء جاده‌ها و راه‌های کنترل اثرات سوء و حفاظت کاراتر، به صورت مرکزی در مجموعه مجازی حرم مطهر محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل برگزار می‌شود.

مدیر اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل خاطرنشان کرد: سمینار آنلاین یوزپلنگ ایرانی با ابتکار و برنامه‌ریزی انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد و همکاری انجمن یوزپلنگ ایرانی و اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل برگزار می‌شود.

دولت خواه گفت: وب سایت این سمینار به آدرس www.e-seminar.ir و یا لینک موجود در وبسایت انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد به آدس www.yakhab.ir برای علاقه‌مندان به شرکت در سمینار تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به ثبت نام 150 نفر از علاقه‌مندان در این سایت افزود: برای شرکت در این سمینار تا ساعاتی قبل از شروع، اجازه ثبت نام وجود دارد و به شرکت کنندگان در آن گواهینامه شرکت در “سمینار آنلاین یوزپلنگ ایرانی” ارائه خواهد شد.

به گزارش ایسنا؛ یوزپلنگ آسیایی در سالیان نه چندان دور در مناطق بیابانی کشورهای منطقه، از عربستان تا هندوستان زندگی می‌کرد، اما نتایج جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد که در حال حاضر کمتر از 70 یوزپلنگ در ایران وجود دارد.

یوزپلنگ آسیایی در رده‌بندی اتحادیه جهانی حفاظت در رده “شدیدا در خطر انقراض” جای دارد و به همین علت نهم شهریور، با ابتکار انجمن یوزپلنگ ایرانی، روز ملی حفاظت از یوزپلنگ نام‌گذاری شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *