یکشنبه، ۱۹ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۲

همایش فرهنگی ادبی زائران بارانی به میزبانی شهرستان مرزی «پارس‌آباد» برگزار شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل، در این مراسم معنوی…

همایش فرهنگی ادبی زائران بارانی به میزبانی شهرستان مرزی «پارس‌آباد» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل، در این مراسم معنوی که در مسجد جامع «پارس‌آباد» برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین فقیه «اسفندیاری»، رئیس هیئت علمی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، گفت: فرهنگ رضوی همان گفتمان تمدن و اراده‌ی الهی برای انسان‌ها و جمهوری اسلامی ایران هدیه‌ی امام رضا(ع) به مردم شیعه این دیار است.

وی افزود: هفته‌های فرهنگ رضوی برای پرورش این گفتمان که علم سلطان است در شهرهای مختلف ایران اسلامی برگزار می‌شوند و البته هدف از علم در اینجا علم الهی است.

رئیس هیئت علمی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه علم‌ها و دانش‌هایی که ماهیت الهی و خدایی نداشته باشند سودمند نیستند، ادامه داد: والایی نفس انسان‌ها به معرفت و علم است و این معرفت آنگاه ارزش می‌یابد که تعلق به مبداء و خداوند داشته باشد. اجرای تواشیح، مدیحه‌سرایی حاج شهروز حبیبی و قرائت شعرتوسط استاد هادی ومراسم قرعه‌کشی واهدای جایزه کمک هزینه‌ی سفر به مشهد مقدس از دیگربرنامه‌های اجراشده دراین مراسم بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.