شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۷

کارشناس سبزی و صیفی‌جات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، به عدم اطمینان برخی مصرف‌کنندگان به سلامت سبزی‌های تولیدی در زنجان اشاره کرد و گفت:…

کارشناس سبزی و صیفی‌جات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، به عدم اطمینان برخی مصرف‌کنندگان به سلامت سبزی‌های تولیدی در زنجان اشاره کرد و گفت: 30 درصد سبزیجات ارسال شده به بازار برگشت داده می‌شود.

حسن ژاله‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه زنجان، اظهارکرد: در استان دو کارخانه صنایع تبدیلی صنعتی سبزی وجود دارد که یکی از کارخانه‎ها پس از پاک کردن، محصول را به صورت بسته‎بندی به بازار عرضه کرده و دیگری نیز اقدام به خشک کردن و عرضه آن به بازار می‎کند.

وی با اشاره به اینکه سایر صنایع تبدیلی به صورت دستی است و سبزی‎ها پس از فرآوری به صورت سنتی وارد بازار می‌شود، خاطرنشان‌ کرد: یکی از مشکلاتی که در صنایع تبدیلی این محصولات موجود است، عدم استاندارد محصولات است.

این کارشناس با تشریح این مشکل، ادامه داد: عمده مشکلی که در این خصوص وجود دارد عدم اطمینان به محصولات کشاورزی به خصوص سبزیجات است. به ‌طوری‌ که مصرف‌کنندگان در خصوص آب مصرفی و تجمیع نیترات دچار عدم اطمینان هستند.

ژاله‌فر افزود: وجود یک انجمن صنفی که استاندارد محصولات را زیر نظر بگیرد، می‎تواند صنایع مربوط در این حوزه را فعال کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *