یکشنبه، ۱۹ آبان ۹۸ - ۰۲:۵۲
برگ زیتون

برگ زیتون در حالی دارای خواص زیادی است که ما تا کنون بیشتر با خاصیت های خوده زیتون آشنا بودیم. در این مطلب…

برگ زیتون در حالی دارای خواص زیادی است که ما تا کنون بیشتر با خاصیت های خوده زیتون آشنا بودیم. در این مطلب قصد داریم تا ویژگی های برگ درخت زیتون را معرفی کنیم. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

برگ زیتون و خواص ضد سرطانی آن: محققان دانشگاه کوردوبا (University of Cordoba) این مورد بطور رسمی به اثبات رسانده اند که برگ درخت زیتون می تواند در بهبود سرطان خون تاثیر مثبت داشته باشد. همچنین برای پیشگیری از سرطان نیز مفید است. عصاره برگ های درخت زیتون می تواند برخی از سلول های سرطانی را نابود کند.

برگ زیتون

جلوگیری از چاقی با برگ های زیتون: اگر از علاقمندان به چای و قهوه هستید از این پس این دو نوشیدنی دوست داشتنی را با عصاره برگ درخت زیتون میل نمایید. طبق یک پژوهش انجام شده موش هایی که به سندرم متابولیک مبتلا یودند با صرف قهوه غنی شده به همراه عصاره برگ های زیتون به مدت 8 هفته بهبود یافتند.

ضد میکروب و قارچ: از جمله دیگر مواردی که در میان خواص این برگ می توان به آنها اشاره کرد خاصیت ضد قارچ و باکتری آن است.

برگ زیتون

کنترل فشار خون: جالب است بدانید که بطورکلی افرادی که درمنطقه مدیترانه زندگی می کنند کمتر از دیگر افراد دچار بیماری های قلب و عروقی می شوند. طی تحقیقات انجام شده یکی از دلایل این موضوع استفاده از فراورده های زیتون بوده است. این تحقیقات نشان می دهد که برگ های زیتون می توانند کلسترول خون و چاقی که هر دو با فشار خون مرتبط هستند را بهبود دهند.

برگ زیتون

کنترل قند خون: یک جوشانده مفید برای امتحان کردن این مورد توسط خودتان بسیار کارآمد است. تنها کافیست 8 گرم از برگ زیتون را خرد کرده و داخل یک استکان آب بریزید. سپس بگذارید تا به خوبی بجوشد و پس از صاف کردن، آن را میل کنید. حتما در مورد کوتاهی اثر کاهش قند خون را مشاهده خواهید کرد.

[highlight]منبع: comvita[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.