دوشنبه، ۱۰ خرداد ۹۵ - ۰۸:۳۷
بزرگترین اسفنج جهان

بزرگترین اسفنج جهان توسط گروهی از محققان در اعماق دریا و در نزدیکی جزایر شمال غرب هاوایی در حالی کشف شده که این…

بزرگترین اسفنج جهان توسط گروهی از محققان در اعماق دریا و در نزدیکی جزایر شمال غرب هاوایی در حالی کشف شده که این اسفنج به قدری بزرگ است که می‌تواند فضای یک اتاق را پر کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بزرگترین اسفنج جهان  اگر چه تا به حال به اندازه این اسفنج کشف شده در آب های هاوایی نبوده است اما باید گفت که اسفنج‌ها، موجوداتی بی‌مهره هستند که در دریا زندگی می‌کنند و تا به حال به صورتی غول پیکر دیده نشده اند.

در این میان تا قرن گذشته بعضی از مردم اسفنج‌ها را به اشتباه جزو گیاهان می‌دانستند، اما در اصل اسفنج غذاسازی نمی‌کند و بنابراین اسفنج‌ها در دسته جانوران محسوب می‌شوند. آنها حیوانات بسیار عجیبی بوده و فاقد بسیاری از ساختارهای موجودات معمولی هستند.بزرگترین اسفنج جهان

این جانوران از هر لحاظ ساده هستند. اسفنج‌ها به طور کلی توانایی حرکت ندارند اما در نمونه‌های نادر توانایی خزیدن دیده می‌شود. این جانوران نه اندامی برای بینایی دارند و نه اندامی برای شنوایی اما باز هم نمونه‌های نادری از آنها، توانایی عکس العمل در برابر نور و روشنایی را دارند.بزرگترین اسفنج جهان

اندازه این اسفنج جدید بیش از دو برابر اندازه بزرگترین اسفنج قبلی است که در نزدیکی غرب کانادا پیدا شده و طول آن ۳٫۵ متر و عرض آن دو متر است. رنگ این اسفنج متمایل به آبی و سفید بوده و شکل ظاهری آن شبیه به مغز است.

این اسفنج جدید در عمق دو کیلومتری اقیانوس یافت شده و تیم محققان دقیقا سن آن را نمی‌دانند، هر چند این گونه می‌تواند هزاران سال زندگی کندمحققان امیدوارند که بتوانند مجددا نمونه های دیگری از این اسفنجها را در اعماق آبها بیابند.

با هم در میهن پست بزرگترین اسفنج جهان کشف شده جهان را تماشا می کنیم

منبع: iflscience

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *