سه شنبه، ۲۰ تیر ۹۶ - ۰۸:۰۰
بزرگترین باتری دنیا

بزرگترین باتری دنیا هم اکنون در حالی توسط شرکت Ewe Gasspeicher GmbH در یکی از غارهای زیر زمینی کشور آلمان در حال ساخت…

بزرگترین باتری دنیا هم اکنون در حالی توسط شرکت Ewe Gasspeicher GmbH در یکی از غارهای زیر زمینی کشور آلمان در حال ساخت است که این باتری می تواند برق مورد نیز 75 هزار خانه را در یک رو تامین کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بزرگترین باتری دنیا که با هدف کمک به حفظ محیط زیست ساخته خواهد شد از نوع جریان ردوکسمی باشد و جالب است بدانید که درست در هفته قبل کمپانی تسلا نیز اعلام کرده بود قصد دارد بزرگترین باتری لیتیوم یونی جهان را در کشور استرالیا بسازد.

باتری جریان ردوکس انرژی الکتریکی را در الکترولیت‌های مایع ذخیره می‌کند. این باتری در حقیقت یک سلول الکتروشیمیایی است. درون چنین سلولیدو مایع کاتالیت مثبت و آنولیت منفیبه وسیله غشایی از هم جدا شده‌اند که یون‌ها می‌توانند از این غشا بگذرند. هنگامی که باتری با یک منبع شارژ می‌شود، الکترون‌ها به آنولیت اضافه و از کاتولیت خارج می‌شوند. هنگام تخلیه شارژ این روند معکوس می‌شود. مولکول‌های شارژ شده هر الکترولیت از سلول به تانک‌های ذخیره می‌روند و در آنجا انرژی به مدت چند ماه ذخیره می‌شود.بزرگترین باتری دنیا

بزرگترین باتری دنیا که Power 4 Brain نامیده می‌شود براساس سیستمی ایجاد شده که دانشگاه فردریک شیلر آن را ارائه کرده است. باتری مذکور از الکترولیت‌های آب نمکی همراه پلیمرهای قابل بازیافت را به عنوان مولکول‌هال فعال استفاده می‌کند. به گفته گروه سازنده این مواد در مقایسه با ترکیب اسید سولفوریک/ فلز به حفظ محیط زیست کمک می‌کنند. باتری مذکور در مخزن ذخیره گاز Jemgum ساخته می‌شود تا از دو غار نمکی زیر زمینی بزرگ این منطقه استفاده کند. در حال حاضر از این غارها برای ذخیره گاز طبیعی استفاده می‌شود. هر غار حدود ۱۰۰ هزار متر مکعب حجم دارد. بنابراین باتری مذکور ظرفیتی ۷۰۰ مگاوات ساعتی خواهد داشت که قدرت تولید ۱۲۰ مگاوات برق را دارد.

به گفته محققان مقدار الکتریسیته ای ذخیره شده در چنین مخزنی برای تامین یک ساعت برق شهر بزرگی مانند برلین کافی است. البته این باتری قبل از اجرایی شدن با استفاده از محفظه‌های بزرگ پلاستیکی در منطقه Jemgum آزمایش می‌شود. به گفته شرکت این باتری‌ها تا پایان ۲۰۱۷ میلادی وارد مرحله عملیاتی می‌شوند و باتری کامل زیر زمینی نیز تا ۶ سال دیگر آماده خواهد بود.

[highlight]منبع  [/highlight] newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *