جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۴:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه های با شکوه نماز جمعه نهاوند در مصلی بزرگ امام خمینی(ع)…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه های با شکوه نماز جمعه نهاوند در مصلی بزرگ امام خمینی(ع) به بیان این موضوع که عاشورا و قیام کربلا یکی از مهم ترین وقایع تاریخ اسلام محسوب می شود، اضافه کرد: این نهضت بزرگ اکنون پس از گذشت بیش از هزار و ۴۰۰ سال همچنان به عنوان حماسه جاوید مطرح بوده و گذشت زمان نتوانسته ذره ای از عظمت و سازندگی آن کم کند.

حجت الاسلام مغیثی گفت: امام حسین(ع) در عاشورای سال ۶۱ هجری قمری با جهاد و شهادت غم انگیز خود، اسلام راستین را احیا کرده و حفظ آن را برای همیشه تاریخ تضمین کرد.

وی افزود: حرکت و قیام امام حسین(ع) در جهت مخالفت با استکبار و نه گفتن به حکومت فاسدی بود که نقاب اسلام بر چهره زده و اقدامات ضد اسلامی انجام می داد و در حال حاضر نیز حرکت کلی ملت های مسلمان منطقه در همین راستا قرار دارد.

امام جمعه نهاوند در ادامه تقارن ایام ۱۳ آبان با ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی را بهترین فرصت برای اعلام انزجار و نفرت از استکبار و دشمنان اسلام عنوان کرد و اظهار داشت: سیزدهم آبان سالروز سه واقعه مهم در تاریخ این کشور بوده و به همین دلیل باید مراسم این روز در شأن آن برگزار شود.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی عنوان کرد: بازداشت و تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳، یورش ماموران شاه به دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران و شهید و مجروح شدن ده ها دانش آموز در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام و انقلاب دوم در سال ۱۳۵۸ سه واقعه مهم روی داده در سیزدهم آبان هستند و به همین دلیل نیز مجلس شورای اسلامی این روز را به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری کرد.

حجت الاسلام مغیثی بیان داشت: همان گونه که امام حسین(ع) در روز عاشورای سال ۶۱ هجری پیام رفیع هیهات من الذله را در برابر مستکبران و دشمنان فریاد زد؛ در روز عاشورای امسال نیز همزمان با سیزدهم آبان ملت ایران و هیئات عزاداری در قالب شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل فریاد هیهات من الذله را سر خواهند داد.

وی در قسمت دیگری از خطبه های نماز جمعه نهاوند اظهار داشت: گریه‌ها و ناله‌ها در  ماه محرم و عزاداری امام حسین(ع)، ایثار و شهادت است و همین  نیروی عظیم حسینی(ع) داعش را نابود می‌کند.

امام جمعه نهاوند ادامه داد: جنگ شیعه و سنی راه انداخته و عده‌ایی را تحریک کرده‌اند که سوریه و عراق را بگیرند که انقلاب اسلامی گسترش پیدا نکند ولی می‌بینیم جوانان با ندای امام حسین(ع) در برابر داعش ایستاده اند.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی با بیان اینکه آمریکا نمایش ائتلاف علیه داعش می دهد، افزود: جوانان عراقی با الهام از عاشورا داعش را نابود می‌کنند و به پیروزی‌های خوبی رسیده‌اند.

حجت الاسلام مغیثی عنوان کرد: دشمن به دنبال اختلاف افکنی در بین مسلمانان و بین شیعه و سنی است و همه باید مراقب باشند و داعش النصره با حرف اختلاف بین مسلمانان راه انداخته اند و یک  عده نادان نادان و جنایتکار را به عراق و سوریه آورده‌اند تا به اسلام ضربه بزنند.

وی با اشاره به فلسفه قیام عاشورا، تصریح کرد: کربلا درس امامت، ولایت و ادامه غدیر است و به دنبال حقیقت غدیر بوده و تأکیدی بر فرمایشات رسول خدا در غدیر خم بود.

امام جمعه نهاوند افزود: عاشورا درس جوانمردی، وفاداری، ولاییتمداری است، گفت: آستان مقدس امام حسین(ع) پایتخت معنوی شیعیان جهان و یک سرمایه معنوی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.