شنبه، ۲۵ شهریور ۹۶ - ۱۰:۳۷
بزرگترین مروارید جهان

بزرگترین مروارید جهان در حالی سال های گذشته در جزیره پاوالان فیلیپین کشف شد است که این مروارید می تواند بزرگترین مرواریدی باشد…

بزرگترین مروارید جهان در حالی سال های گذشته در جزیره پاوالان فیلیپین کشف شد است که این مروارید می تواند بزرگترین مرواریدی باشد که تا به حال در جهان پیدا شده و اندازه آن پنج برابر رکورد قبلی است. مردی که هویت او هنوز ناشناخته است این مروارید ۳۴ کیلوگرمی را ۱۰ سال پیش در ساحل جزیره پاوالان فیلیپین یافته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

جالب است بدانید که یابنده ی بزرگترین مروارید جهان نمی دانسته که این مروارید ۱۰۰ میلیون دلار می ارزد و آن را به عنوان طلسم خوش شانسی در خانه چوبی قدیمی خود نگه داشته بود.

اما آتش سوزی که اوایل سال های پیش در جزیره پاوالان فیلیپین اتفاق افتاد او را مجبور کرد از خانه اش نقل مکان کند. این حال این ماهیگیر مروارید را به افسر گردشگری محلی که حیرت زده بود در پورتو پرینسسکا داد و او نیز تشخیص داد که این مروارید مربوط به یک صدف غول پیکر بوده است.

بزرگترین مروارید جهان

بزرگترین مروارید جهان یک فوت عرض و ۲٫۲ فوت طول و ۳۴ کیلوگرم وزن دارد، در حالیکه بزرگترین مروارید فعلی جهان ۶٫۴ کیلوگرم وزن و ۳۵ میلیون دلار ارزش دارد. افسرگردشگری توضیح می دهد: «مرد ماهیگیر لنگر را پایین انداخت و آن به یک سنگ گیر کرد. او متوجه شد که لنگر به یک صدف گیر کرده و به پایین شنا کرد تا از آن جلوگیری کند و هم چنین صدف را هم با خودش آورد.

با این حالا این اتفاق ده سال پیش افتاد و مرد ماهیگیر آن را در خانه اش نگه داشت. او نمی دانست چیزی که دارد چقدر ارزشمند است و به عنوان یک طلسم ساده خوش شانسی از آن نگهداری می کرد. وقتی او آن را برایمان آورد ما شگفت زده شدیم و اکنون برای شناسایی کامل آن به کمک گوهرشناسان نیازمندیم. اما مطمئنیم این مروارید رکورد بزرگترین مروارید طبیعی جهان که از یک صدف غول پیکر خارج شده را خواهد شکست. ما آن را در فیلیپین نگه خواهیم داشت و امیدواریم گردشگران بیشتری به شهر جذب کنیم.

[highlight]منبع[/highlight]  indiatoday

11 دیدگاه برای “نگاهی به بزرگترین مروارید جهان در جزیره پاوالان فیلیپین + عکس”

 1. ندا گفت:

  ٣۴ کیلووووو
  واوووو

 2. نسيم گفت:

  ماهیگیر طفلی اگه اینو میفروخت بهترین خونه رو می خرید

 3. مهتاب گفت:

  هیچ پولی به ماهیگیر ندادن؟

 4. جلال گفت:

  صدفی که مروارید داخلش بوده حتما خیلی بزرگ بوده

  1. Ehsan گفت:

   منم نظرم همینه
   خود صدف چند کیلو بوده

 5. مريم گفت:

  انسان ساده ای که حتی متوجه نشده چقد گران بها بوده

 6. شادي گفت:

  یک مروارید مگر چقدر میتونه گردشگر جذب کنه

 7. سهيل گفت:

  ١٠ سال چطوری خوش شانسی داده که آخرم خونش آتیش گرفته

 8. فرزانه گفت:

  100 میلیون دلار
  😳😐

 9. خرم گفت:

  این چیزا تو جزایر ما چرا نیست 😑

 10. Ehsan گفت:

  هرچی فکر میکنم میبینم ٣۴ کیلو خیلیه ها 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.