یکشنبه، ۰۹ مهر ۹۶ - ۰۵:۱۷
بزرگترین مزرعه خورشید جهان

تصاویر ناسا از بزرگترین مزرعه خورشید جهان در چین در حالی منتشر شده است که این تصاویر توسط ماهواره لندست ۸ – Landsat 8 – گرفته…

تصاویر ناسا از بزرگترین مزرعه خورشید جهان در چین در حالی منتشر شده است که این تصاویر توسط ماهواره لندست ۸ – Landsat 8 – گرفته شده است. ماهواره ای که ماموریتش دیدبانی و رصد تغییرات لحطه به لحطه زمین است . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید.

تصاویر منتشره از بزرگترین مزرعه خورشید جهان در واقع دو تصویر از پارک خورشیدی در ایالت چینگهای چین است که یکی در آوریل ۲۰۱۳ و دیگری در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۷ گرفته شده که نشان دهنده توسعه سریع این مزرعه در طی ۴ سال است.

بزرگترین مزرعه خورشید جهان در حالی در تصاویر ماهواره لندست ۸  به ثبت رسیده است که در زمان تهیه تصویر دوم ، این مزرعه ۲۷ کیلومتر مربع (۱۰ مایل مربع) و دارای چهار میلیون پنل خورشیدی بوده است.

بد نیست بدانید ماهواره ای که تصاویر بزرگترین مزرعه خورشید جهان در چین را تهیه کرده است ، ماهواره ای آمریکایی بوده که وظیفه دیده‌بانی زمین را از ۱۱ فوریه ۲۰۱۳ انجام می دهد.

 ماهواره لندست ۸

ماهواره لندست ۸

ماهواره لندست ۸ در واقع هشتمین ماهواره از سری ماهواره‌های لندست و هفتمین ماهواره از این پروژه است که با موفقیت در مدار قرار گرفت. این ماهواره حاصل همکاری ناسا و سازمان زمین‌شناسی آمریکا است و توسط اوربیتال ساینسز کورپوریشن ساخته شده است. مرکز پروازهای فضایی گودارد مسئولیت توسعه مهندسی و قراردادن ماهواره در مدار و سازمان زمین‌شناسی آمریکا توسعه سیستم‌های زمینی و هدایت پروژه را به عهده داشته‌اند.

در پایان لازم است بدانید که اولین مزرعه خورشیدی دنیا ، با بهره گیری از نور خورشید و آب دریا در حالی راه اندازی شده است که این مزرعه در مساحت ۲۰ هکتار و در بندر آگوستا در کشور استرالیا واقع شده است. این مزرعه خورشیدی برخلاف مزارع عادی، به طور مستقیم به آب شیرین، گاز، و برق نیاز ندارد بلکه انرژی و آب را از دریا و خورشید تأمین می کند.

با هم در میهن پست تصاویر جدید ناسا از بزرگترین مزرعه خورشید جهان در چین را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع[/highlight]  newatlas

2 دیدگاه برای “تصاویر ناسا از بزرگترین مزرعه خورشید جهان در چین”

  1. عادلي گفت:

    ناسا کارش درسته😁

  2. محيا گفت:

    جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.