یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری عصر یکشنبه در بازدید از روند اجرایی طرح بزرگراه بوشهر- دیر اظهار داشت: توسعه نقاط مختلف استان…

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری عصر یکشنبه در بازدید از روند اجرایی طرح بزرگراه بوشهر- دیر اظهار داشت: توسعه نقاط مختلف استان بوشهر را با جدیت در دستور کار داریم و طرح‌های بسیار مهمی در این راستا در استان بوشهر اجرا می شود.

وی اضافه کرد: در زمینه راه سازی نیز در استان بوشهر اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و چندین طرح راهسازی نیز در دست اجرا است که نقش بسیار مهمی در توسعه استان بوشهر خواهد داشت.

استاندار بوشهر در ادامه به اهمیت بسیار زیاد بزرگراه بوشهر – دیر اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: این بزرگراه نقش مهمی در رونق مناطق ساحلي جنوبي استان بوشهر دارد.

وی با اشاره به اجرای این بزرگراه با مشارکت و همکاری وزارت نفت، تصریح کرد: 650 میلیارد ریال تاکنون برای ساخت بزرگراه بوشهر – دیر پرداخت شده است.

سالاری از تخصیص 60 میلیارد ریال یگر به این طرح خبر داد و بیان کرد: تسریع در اجرای این بزرگراه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و لازم است که شرایط لازم برای اجرای این طرح فراهم شود.

وی تاکید کرد: این بزرگراه فاصله مرکز استان با شهرستان دیر را نزدیک‌تر می‌کند و نقش بسیار مهمی در کاهش مسافت، کاهش مصرف انرژی،‌ توسطه حمل و نقل و جابجایی بار و مسافر دارد.

9 کیلومتر دیگر از بزرگراه دیر- بوشهر در حال آسفالت است

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر نیز اظهار داشت: بزرگراه بوشهر- دیر دارای 191 کیلومتر طول است که وزارت نفت اعتبارات مناسبی را برای اجرای آن اختصاص داده است و هم اکنون نیز اجرای بخش‌های مختلف آن ادامه دارد.

علیرضا صفایی اضافه کرد: این طرح یکی از پروژه‌های مهم و زیرساختی استان بوشهر است که تاکنون 21 کیلومتر از بزرگراه بوشهر- دیر به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه 9 کیلومتر دیگر از بزرگراه دیر- بوشهر در حال آسفالت است که تا یک‌ماه دیگر زیربار ترافیک می‌رود، اذعان داشت: این بزرگراه دارای 14 قطعه است که نقش مهمی در بهبود وضعیت حمل و نقل در محور بوشهر – دیر خواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر به پیشرفت 60 درصدی قطعات اول تا پتجم بزگراه اشاره کرد و بیان داشت: قطعات هفت، هشت و 9 نيز در حال انجام و مابقي قطعات راكد است.

صفایی از افتتاح بخشي از قطعه 13 تا یک‌ماه آینده خبر داد و اضافه کرد: قطعه پنج و 14 بزرگراه دير- بوشهر تکمیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *