جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۱:۴۸

سید جواد حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر از اجرای طرح بزرگترین مجموعه المپیك دانش آموزی در مشهد خبر داد و اظهار كرد:…

سید جواد حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر از اجرای طرح بزرگترین مجموعه المپیك دانش آموزی در مشهد خبر داد و اظهار كرد: هدف از اجرای این طرح ارتقای سطح ورزش دانش آموزان استان است كه با اجرایی شدن آن سرانه فضای ورزشی خراسان رضوی از یازده صدم متر به یك متر افزایش خواهد یافت.

حسینی مساعدت های دولتی و كمك های خیران را در جهت افزایش سرانه فضاهای ورزشی استان مهم دانست و افزود:تا پایان امسال 32 استخر و مجموعه ورزشی در سطح استان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی شادابی و نشاط را یكی از اهداف برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای عنوان كرد و ادامه داد: از دیگر اهداف آن می توان به  مشارکت والدین، نهادها و دیگر مجموعه ها و همچنین افزایش پایگاه های درون مدرسه ای به منظور جلوگیری از آسیب های اجتماعی اشاره كرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اهمیت ورزش در مدارس را بالا دانست و گفت: یكی از مهمترین نكاتی كه باید توسط والدین و مربیان ورزش مورد توجه قرار بگیرد افزایش تمایل دانش آموزان به ورزش است چرا كه فعالیت بدنی می تواند به دانش آموزان کمک کند تا تمرکز، حافظه و رفتار کلاسی خود را بهبود بخشند.

حسینی تصریح كرد: مدارس به علت نقشی كه ورزش در سلامت جسمانی و روانی دانش‌آموزان، رشد یادگیری حرکتی مناسب با سن، پشتوانه‌ قوی برای ورزش قهرمانی،پی بردن به اهمیت نظم و سازمان‌دهی در کلاس، و داشتن نقش توانبخشی دارد باید توجه جدی این به حوزه تربیتی و آموزشی داشته باشند.

وی در ادامه به نقش ورزش‌ در‌ زندگی ‌دانش‌آموزان‌ تاكید كرد و گفت: با توجه به اینكه دانش آموزان در دوره تحصیلی از نظر سنی نیازمند تقویت جسمی هستند باید این نیاز را از طریق ورزش در مدرسه برطرف كنیم. در غیر این صورت دانش آموزان دچار ‌نوعی ‌رخوت‌ و افسردگی‌ خواهند ‌شد و ‌کمتر‌ امکان ‌رشد‌ فکری، اجتماعی‌ خواهند داشت.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی متاسفانه ساختار ورزش كشور به صورت منفعل و غیر پویا و با پیشرفتی كُند در حركت است.

حسینی با تاكید بر حضور بخش های دیگر در امر آموزش بیان كرد: تاكنون آموزش و پروش استان توانسته با 65 درصد از ادارات کل و نهادهای استان به تفاهم برسد و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال با دیگر نهادهای حاکمیتی نیز تفاهم نامه برای حضور مستمر و تأثیر گذار در آموزش و پرورش امضا كنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی با تقدیر از كمك خیران مدرسه ساز گفت: استان خراسان 3 هزار نفر خیر مدرسه‌ساز در امور ساخت مدرسه، امور تحصیلی و ارائه خدمات دارد كه تاكنون نزدیک به 80 درصد ساخت مدارس استثنایی سطح استان توسط این عزیزان ساخته شده است.

وی در پایان بر ارتقا بخشی و كیفیت استرات‍یك در آموزش و پروش در آموزش و پرورش تاكید كرد و افزود: كار در آموزش و پروش در واقع خدمت الهی است و در همین راستا ما به دنبال كاهش آسیب های ناشی از سیاست ‌زدگی در اداره كل هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *