چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مزجی در نشست خبری گزارش عملکرد یک ساله شهرداری مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید زمینه حضور…

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مزجی در نشست خبری گزارش عملکرد یک ساله شهرداری مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید زمینه حضور ایثارگران در مسائل اقتصادی جدی گرفته شود و حضور ایثارگران در عرصه جهاد اقتصادی بسیار دارای اهمیت است.

وی ضمن بیان تسلیت در گذشت آیت الله مهدوی کنی با ذکر خاطره ای از این عالم ربانی گفت: در اوایل انقلاب توسط آیت الله مهدوی کنی به فرمانداری آباده شیراز انتخاب شدم و بزرگترین سرمایه کار من در این سالها عمل به سفارش ایشان در خصوص  مدارا با مردم بود.

وی افزود: ویژگی های شهر مشهد شامل حضور حرم امام رئوف، حضور زائران، حضور دانشگاه ها و حوزه علمیه شهر، همجواری با کشورهای افغانستان و آسیای میانه، توسعه شهر مشهد در ابعاد مختلف شهر و نشاط سرمایه گذاری و حضور زائران خارجی و داخلی است.

مزجی با بیان اینکه اقتصاد شهر مشهد به عنوان شهری آسمانی، باید آرمانی باشد؛ افزود: هویت مذهبی وحضور اقوام و طوایف مختلف از سراسر کشور و همچنین تقدس این شهر سرمایه بزرگی برای این شهر محسوب می شود.

وی بر لزوم بهره گیری از سرمایه قرآنی قرض الحسنه اشاره و با تاکید بر اینکه فرهنگ قرض الحسنه  نیز باید در اقتصاد به عنون یک سرمایه مورد توجه قرار بگیرد؛ افزود: این آیه قرآنی که اگر قرض الحسنه باشد سرمایه  فرد دو برابر می شود؛ می تواند در اقتصاد شهر مشهد عملی شود.

 مزجی با تاکید براینکه مشکلات اقتصادی را می توان با توسل به خدای متعال راهگشا بود؛ افزود: همچنین از توجه به سرمایه های خرد تا کنون غفلت شده در حالی که این سرمایه ها مانند قطره قطره های آب می توانند سنگ را برش دهند و باید سرمایه های خرد را در مشهد سامان دهیم.

ویبا ابراز تاسف از اینکه تاکنون برنامه‌ای برای استفاده از سرمایه‌های زائران در پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری تهیه نشده گفت: طرحی در معاونت اقتصادی با استفاده از مشاور در حال تدوین است تا بتوانیم از سرمایه‌های خرد زائران برای انجام پروژه‌های کلان استفاده کنیم.

معاون شهردار و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد؛ گفت: مردم ایران معتقدند، حرم مطهر رضوی مانند نگینی برای این شهر است و باید به عنوان یک تابلوی همیشگی برای این شهر باقی بماند.

وی تاکید کرد:  باید با راهکارهای اساسی حریم حرم را حفظ کنیم.

مزجی بر لزوم توجه به پیوست فرهنگی در سرمایه گذاری ها تاکید و در ادامه بیان کرد: سرمایه گذاری ها باید برای سرمایه گذار توجیه اقتصادی داشته باشد.

معاون شهردار و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد در ادامه اظهار کرد: پرهیز از  امور سیاسی در اممور اقتصادی شهرداری مشهد باید مورد توجه باشد.

وی گفت: باید زمینه حضور ایثارگران در مسائل اقتصادی جدی گرفته شود و وجود ایثارگران در عرصه جهاد اقتصادی بسیار دارای اهمیت است.

وی تاکید کرد: باید بستر حضور ایثار گران در فعالیت های اقتصادی فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.