چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، حامد جولایی ظهر چهارشنبه در جشنواره پیوندهای آسمانی اظهار داشت: ازدواج به عنوان مهمترین و اساسی ترین تصمیم سرنوشت…

به گزارش خبرنگار مهر، حامد جولایی ظهر چهارشنبه در جشنواره پیوندهای آسمانی اظهار داشت: ازدواج به عنوان مهمترین و اساسی ترین تصمیم سرنوشت ساز در زندگی جوانان مورد توجه خاص و عام است.

وی افزود: مسائل و مشکلات موجود در حوزه ازدواج از جمله افزایش میانگین سن ازدواج جوانان و کاهش تمایل به ازدواج در میان برخی از آنها و به دنبال آن مشکلات اجتماعی و فرهنگی می طلبد که فرهنگ سازی لازم در این خصوص صورت بگیرد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان بیان کرد: فرهنگ سازی مناسب، تغییر در باورها و ارزشهای اجتماعی باید یکی از وظایف مسئولان باشد چرا که می تواند نقش موثری در تسهیل ازدواج جوانان داشته باشد.

جولایی یادآور شد: در دنیای امروز که از یک سو هجوم تبلیغات بیگانگان و تحولات فرهنگی، اجتماعی و از سوی دیگر دچار روزمرگی های ناشی از فشارهای اجتماعی هستیم نسل امروز جوانان به نماد و الگوی کامل و جامع نیاز دارند.

وی ادامه داد: این روز مبارک روز ازدواج نامگذاری شد تا تاکیدی باشد بر اهمیت و ارزش الگو قرار دادن منش زندگی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه  (س) برای جوانان برای تشکیل زندگی آسان و به دور از تجمل است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بزرگداشت روز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به منظور الگو سازی برای ازدواج جوانان از جمله اهداف کلی این جشنواره است.

جولایی اظهار داشت: موج آفرینی برای همکاری منسجم الگوی اسلامی، اطلاع رسانی و افزایش آگاهی های مورد نیاز جوانان و والدین در موضوع ازدواج و خانواده، تقدیر و تجلیل از خادمین و پر رنگ کردن ارزش های اجتماعی این حوزه و هم افزایی دستگاه های اجرایی برای حمایت از ازدواج جوانان از جمله اهداف این جشنواره است.

وی افزود: همچنین معرفی مراکز، موسسات و دستگاه های فعال در امر تولیدات فرهنگی ازدواج به جوانان و خانواده های و گروه های مرجع از دیگر اهداف جزیی این جشنواره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.