پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۲

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مجری طرح خرسان 3 گفت:امید است، مراحل اجرایی این…

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مجری طرح خرسان 3 گفت:امید است، مراحل اجرایی این طرح در سال جاری با همکاری همه دستگاه های اجرایی آغاز شود.

ˈرامین شیرودیˈ ادامه داد: تمامی زیرساخت های اجرای این طرح تکمیل شده و طرح برای آغاز عملیات اجرایی اصلی آماده است.

وی با اشاره به تامین مالی و فاینانس طرح خرسان 3 از سوی وزارت نیرو، گفت:به گفته معاون وزیر نیرو، توجیه اقتصادی این طرح پس از بررسی مجدد کارشناسی محرز شد و این طرح از معدود طرح های اجرایی کشور است که با مشکل تأمین مالی مواجه نیست.

سد بتنی دوقوسی خرسان 3 با ارتفاع 195 متر، دریاچه ای به حجم 1.2 میلیارد متر مکعب خواهد داشت و نیروگاه 400 مگاواتی آن دارای چهار واحد 100 مگاواتی است.

طرح سد و نیروگاه خرسان 3 بر روی رودخانه خرسان و در فاصله تقریبی 50 کیلومتری از مرکز شهرستان لردگان درچهارمحال و بختیاری در دست اجراست.

تولید انرژی برق آبی به میزان هزار و 100 گیگاوات ساعت، افزایش ظرفیت تولید و ذخیره انرژی در سدهای پایین دست ، افزایش جاذبه های گردشگری ، افزایش اشتغال در منطقه و رونق پرورش آبزیان در چهارمحال و بختیاری از اهداف اجرای این طرح عنوان شده است.

به گفته مسئولان وزارت نیرو، سد خرسان3 در منطقه ای سخت گذر ساخته می شود و مردم منطقه با احداث این سد از محرومیت خارج می شود.

نیروگاه این سد از طریق نصب چهار واحد توربین فرانسیسی در مجموع با قدرت 410 مگاوات امکان تولید سالانه یک هزار و 106 گیگاوات ساعت انرژی برق آبی را به منظور تأمین نیازهای شبکه برق سراسری فراهم می کند.

547/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *