شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۴

افشین مقصودی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مفاد قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان گفت: بیمه طلایی این افراد از اول خرداد آغاز…

افشین مقصودی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مفاد قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان گفت: بیمه طلایی این افراد از اول خرداد آغاز شده و به مدت یکسال اعتبار دارد و شامل فرهنگیان شاغل وزارت آموزش و پرورش بوده و همان قرارداد سال گذشته است فقط خدمات دندان پزشکی از آن حذف شده که این مورد نیز به درخواست مسئولان این وزارتخانه صورت گرفته است.

به گفته وی، در قرارداد جدید ماهیانه به ازای هر فرهنگی 26 هزار تومان از سوی وزارت آموزش و پرورش به بیمه آتیه سازان حافظ پرداخت می شود که به نظر می رسد 50 درصد این مبلغ از فرهنگیان دریافت شود.

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ گفت: هزینه بستری و درمان در چارچوب تعرفه در بیمارستان های خصوصی و دولتی طرف قرارداد بدون سقف و رایگان است و بیمارستان هایی مانند آتیه، لاله و بهمن از جمله بیمارستان های خصوصی طرف قرارداد برای استفاده بیمه طلایی فرهنگیان هستند.

به گفته وی، بسیاری از هزینه های دارویی مورد تایید نیز برای فرهنگیان با بیمه طلایی بدون سقف است و همچنین ویزیت نیز در چارچوب تعرفه های دولتی و کلی از جمله خدماتی است که در بیمه طلایی فرهنگیان برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی در مورد خدمات مربوط به عینک به فرهنگیان نیز گفت: این خدمت در قرار داد جدید حذف نشده است و تا سقف 50 هزار تومان به فرهنگیان پرداخت می شود.

مقصودی در مورد فعالیت شرکت بیمه آتیه سازان حافظ نیز گفت: فعالیت ما در چارچوب قانون و با مجوز سازمان بیمه سلامت است که از 13 سال پیش تاکنون فعالیت خود را طبق اساسنامه مجلس، دولت و شورای نگهبان انجام داده ایم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از شرکت های تجاری به دلیل بازار رقابتی که ایجاد شده عنوان می کند که فعالیت ما غیر قانونی است، گفت: شرکت های بیمه دیگر دیدگاه تجاری دارند درحالیکه ما دولتی بوده و این دیدگاه را نداریم و همچنین در بازار رقابت به دلیل اینکه هزینه های خود را پایین تر اعلام می کنیم مورد انتقاد سایر شرکت های بیمه ای قرار گرفته و آنها موضوع غیر قانونی بودن ما را مطرح می کنند که کاملا نادرست است.

به گفته وی، در اساسنامه سازمان بیمه سلامت که اوایل سال 90 ابلاغ شده خدمات بیمه پایه و مکمل را در این سازمان دیده که ما از طریق آنها فعالیت می کنیم و زیر نظر بیمه مرکزی نیستیم و اقدامات شرکت آتیه سازان حافظ فقط در مقوله های بیمه و درمان است و به نیابت از سازمان بیمه سلامت و کارگزاری آن فعالیت می کنیم.

وی گفت: کارگزاری شرکت آتیه سازان حافظ را ،  معاونت حقوقی ریاست جمهوری و همچنین دیوان محاسبات کشور تایید کرده بنابراین جای هیچگونه بحث و نقدی باقی نمی ماند و تمامی اسناد و مدارک آن نیز موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *