پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۴۳

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: جمعیت دانش‌آموزان استان رو به افزایش است و به ناچار در جهت دو نوبته شدن مدارس…

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: جمعیت دانش‌آموزان استان رو به افزایش است و به ناچار در جهت دو نوبته شدن مدارس حرکت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی اصفهان، «محمدحسن قائدی‌ها» امروز(چهارشنبه 10 اردیبهشت‌ماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به مقام و جایگاه معلم در جامعه اظهار کرد: با توجه به اینکه معلمان نقش اساسی در شکل‌گیری ساخت زیربنای آیندگان دارند، از معلمان می‌خواهیم بخوبی انجام وظیفه کنند، چون تربیت نسل آینده و رشد و شکوفایی استعدادهای فطری نیروی انسانی کار دشواری است.

وی با بیان اینکه نگاه مجموعه‌ی مدیریت آموزش و پرورش بر تربیت آیندگان نگاهی با مسئولیت است و باید فرهنگیان استان در به نتیجه رسیدن آن سهیم باشند، افزود: معلمان نقش بزرگی در شکل‌گیری استعدادها و توانایی‌های امروز و آینده‌ی دانش‌آموزان دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه در آموزش و پرورش زمینه‌ای فراهم شده که در آن گسترش فضای نقادی، صحبت و تعامل میان دانش‌آموزان و معلم وجود دارد، افزود: این اصل شعار آموزش و پرورش است که زمینه‌ای فراهم شود که در آن دانش‌آموزان با معلمان خود ارتباط موثری داشته باشند.

قائدی‌ها با اشاره به اینکه جمعیت محصلان استان رو به افزایش است و به ناچار در جهت دو نوبته شدن مدارس حرکت می‌کنیم، ادامه داد: مشارکت مردم و خیرین مدرسه‌ساز و واقفان در ساخت و حتی نوسازی و تعمیر مدارس کمک بسیاری می‌کند چون اگر دری به درهای مدرسه اضافه شود دری به روی اعتیاد جوانان بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی 92 به 93 شمار دانش‌آموزان محصل در استان 744 هزار و 851 دانش‌آموز است، گفت: هم‌اکنون در استان 377 هزار و 422 پسر و 367 هزار و 429 دختر تحصیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به تعداد کل کارکنان فرهنگی در کل استان گفت: 58 هزار و 289 نفر کارکنان آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهند که از این تعداد 25 هزار و 527 نفر مرد و 32 هزار و 762 نفر زن هستند.

قائدی‌ها با اشاره به اینکه توسعه‌ی مشارکت‌های عمومی یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش استان است، خاطر نشان کرد: مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های آموزش و پرورش و اجرای کامل قوانین مدارس غیردولتی از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش استان است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش متعلق به همه‌ی جامعه است نه قشر خاصی، خاطرنشان کرد: مردم باید برای به ثمر رسیدن فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی مشارکت کنند، چون بدون مشارکت مردم آموزش و پرورش در کار خود بطور کامل موفق نمی‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *