دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۱

ˈمسعود سفیدگرانˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: اکنون هفت هزار و 500 واحد مسکونی مهر در…

ˈمسعود سفیدگرانˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: اکنون هفت هزار و 500 واحد مسکونی مهر در این استان با پیشرفت فیزیکی 75 تا 80 درصد در دست ساخت قرار دارد.

وی اضافه کرد: کار ساختمانی این طرح های مسکن مهر در خراسان شمالی تا پایان سال جاری تکمیل و آماده تحویل به متقاضیان می شود.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: شرکت های خدمات رسان آب، برق و گاز نیز باید برای تکمیل خدمات به این واحدها پای کار بیایند تا همزمان با تکمیل ساختمانی، این واحدها از خدمات زیرساختی نیز برخوردار شوند.

سفیدگران افزود: اکنون بخش های نیمه کاره مسکن مهر در استان فاقد خدمات زیرساختی آب، برق و گاز هستند و حال آنکه هزینه انتقال این خدمات از طریق وزارت راه و شهرسازی به این شرکتها پرداخت شده است.

وی آمار ساخت و ساز مسکن مهر در این استان را در مجموع 22 هزار و 500 واحد اعلام کرد که تاکنون 15 هزار واحد به متقاضیان واگذار شده است.

سفیدگران از کاهش زمان پرداخت اقساط تسهیلات مسکن مهر از اول تیرماه امسال خبر داد و گفت: براساس تصمیم بانک مسکن، زمان بازپرداخت تسهیلات با احتساب دوران مشارکت از 20 سال کنونی به 15 سال کاهش خواهد یافت.

مدیر مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی افزود: مالکانی که واحدهای خود را تحویل گرفته و تاکنون برای انعقاد قرارداد با بانک مسکن اقدام نکرده اند اگر تا قبل از موعد مزبور نسبت به انعقاد قرارداد اقدام نکنند، باید اقساط خود را 15 ساله بپردازند.

براساس آمار بانک مسکن خراسان شمالی برای ساخت مسکن مهر شهری و روستایی حدود چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که 50 درصد از مطالبات معوقه این بانک مربوط به مسکن مهر شهری و روستایی است.

میزان مطالبات معوقه بانک های دولتی خراسان شمالی حدود دو هزار میلیارد ریال است که یک چهارم از این رقم مربوط به بانک مسکن است. ک/3

2712/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.