سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۸

‌نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ریشه مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، مشکلات فرهنگی است، گفت:…

‌نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ریشه مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، مشکلات فرهنگی است، گفت: حل مشکلات فرهنگی به رفع تمامی مشکلات در جامعه می‌انجامد.

شهلا میرگلوبیات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، افزود: پیشگیری از تهاجم فرهنگی، تقویت ارزش‌ها و مسائل فرهنگی اسلامی و تربیت نیروهای متعهد از راهکارهای برطرف کردن مشکلات فرهنگی و در نهایت، همه‌ی مشکلات کشور است.

وی مشکلاتی همچون اعتیاد، طلاق، فساد اخلاقی و مالی را دارای ریشه‌ی فرهنگی عنوان و اضافه کرد: به همین دلیل مقام معظم رهبری در سال جدید به موضوع فرهنگ تأکید ویژه‌ای دارند.

نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی لازمه‌ی حل مشکلات اقتصادی را ساماندهی مسائل فرهنگی دانست.

وی مهمترین مشکل فرهنگ کشور را واگرایی دستگاه‌های متولی فرهنگ عنوان کرد و افزود: باید این دستگاه‌ها متمرکز شوند تا با قدرت بیشتر در راه برطرف کردن مشکلات فرهنگی قدم بردارند.

وی نظارت عالی بر دستگاه‌های متولی فرهنگ را یکی دیگر از راهکارهای ساماندهی فرهنگ کشور عنوان کرد و مهمترین مشکل فرهنگی شهرستان ساوه را طلاق و اعتیاد دانست و افزود: مسئولین باید تلاش خود را برای برطرف کردن این دو مشکل بیشتر کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مسائل و مشکلات زنان، با بیان اینکه این مشکلات باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: مجلس در خصوص برطرف کردن مشکلات زنان فعالیت می‌کند.

میرگلوبیات با بیان اینکه بسیاری از قوانین مربوط به زنان در کشور اجرایی نمی‌شود، افزود: اگر دولت خواستار برطرف شدن مشکلات فرهنگی است باید قوانین مصوب شده در خصوص زنان اجرایی شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با بانوان نخبه درباره تشکیل مرکز فرا قوه‌ای زنان، گفت: باید همه دستگاه‌ها برای اجرای منویات مقام معظم رهبری برای تشکیل این مرکز کمک کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.