چهارشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۵ - ۰۱:۱۵
بشقاب پرنده‌هایی که در آب شناور می‌مانند

بشقاب پرنده‌های شناور در آب در حالی به زودی ساخته خواهند شد که این یوفوها به اصطلاح در قالب خانه های جذاب روی…

بشقاب پرنده‌های شناور در آب در حالی به زودی ساخته خواهند شد که این یوفوها به اصطلاح در قالب خانه های جذاب روی اقیانوس ها شناور می شوند. شرکت جت کپسول که یک شرکت قایق سازی ایتالیایی است اقدام به ارائه طرحی نموده که شاید بتوان آن‌ را شیک‌ترین خانه مستقل دانست، اشیای پرنده ناشناس (یوفو) که با انرژی تجدید پذیر کار کرده و این فرصت را در اختیار علاقمندان قرار می دهد تا روی سطح دریا به سفر و زندگی بپردازند. با میهن پست همراه شوید.

بشقاب پرنده‌های شناور عجیب یک ویژگی فوق العاده خوب دارند این که کاربر با استفاده از این خانه می تواند سفری به دور دنیا را شروع نماید ، اما سوالی که پیش می آید این است که انرژی لازم برای این موتور ها از کجا تامین می شود و چگونه فرد می تواند سفری به دور دنیا را با این خانه آغاز نماید؟ پاسخ سازندگان به نحوه ی تامین انرژی تجهیز عرشه ی این خانه ی معلق در آب به سلولهای خورشیدی می باشد ، اگر چند روزی آفتاب در کار نبود چه می شود؟ ، سازندگان این خانه سلول های خورشیدی را تنها منبع تامین انرژی در نظر نگرفته اند و توربین های بادی کوچک روی عرشه و نیز توربین آبی که در زیر این خانه قرار گرفته اند نیز در صورت لزوم به کمک سلول های خورشیدی می آیند تا نیاز روزانه ی برق این خانه ی عجیب را تامین نمایند.

البته بشقاب پرنده‌های شناور به منظور تامین آب آشامیدنی کاربر در طی سفر دریایی به یک آب شیرین کن درجا مجهز گردیده است که می تواند آب باران و یا آب دریا را برای آشامیدن تصفیه نماید ، علاوه بر این این سیستم تصفیه ی آب می تواند آب لازم برای آبیاری باغچه ی کوچک طراحی شده ی روی عرشه ی خانه را نیز تامین نماید.

در قسمت طراحی داخلی بشقاب پرنده‌های شناور از دو نیمکره ی بالایی و پایینی تشکیل شده است که از طریق راه پله به هم متصل می شوند ، نیمکره ی بالایی این خانه فضایی معادل ۲۰ متر مربع را به کاربر اختصاص می دهد و در آن آشپزخانه و حال این خانه جای گرفته اند که به منظور بهینه سازی استفاده از فضا آشپزخانه ی آن می تواند تغییر شکل داده و به حال خانه بدل گردد.

توضیح بیشتر این که در قسمت نیمکره‌ی پایینی فضایی ۱۰ متر مربعی در اختیار کاربر قرار دارد که علاوه بر دستشویی و حمام اتاق خوابی را در خود جای داده که در پایین ترین نقطه ی خانه قرار دارد و کاملا توسط شیشه محاصره شده است تا به هنگام خواب کاربر زندگی دریایی اطراف خود را مشاهده نماید.

[highlight]منبع: gizmag[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *