دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۴

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی مرادی شامگاه یکشنبه در آیین جشن میلاد حضرت ابوالفضل (ع) در بیجار افزود: رمز جاودانگی و جهانی…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی مرادی شامگاه یکشنبه در آیین جشن میلاد حضرت ابوالفضل (ع) در بیجار افزود: رمز جاودانگی و جهانی ماندن حضرت ابوالفضل عباس، به علت پیروی از ولایت و امامت دوران خود بود و برای امروز ما نیز درس آموزنده ای است.

وی با تشریح وقایع دوران ولادت و شجاعت های حضرت ابوالفضل (ع) اظهار کرد: آن حضرت در تمام جنگ های مهم که در زمان زمامداری حضرت علی (ع) رخ داد با شجاعت و دلیری در صف اول جنگ ایستاد و با نام آورترین جنگجویان حاضر می شد و امام (ع) نیز به او می فرمود تو باید برای کربلا بمانید.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیجار، شناخت صحیح مسائل دوران را از عوامل موفقیت و پایداری حضرت ابوالفضل (ع) دانست.

حجت الاسلام مرادی با اشاره به اینکه تربیت صحیح در سایه پرتو الهی از توفیقاتی است که خداوند به هر کسی بخواهد عطاء می کند گفت: خانم ام البنین مادر ارجمند و با بصیرت حضرت عباس (ع) با تبیین جایگاه خود در خانه حضرت علی (ع) عملاً چنان فرزندان خود را تربیت کرد که پیروی و رعایت ادب حضرت ابوالفضل (ع) نسبت به امام حسین (ع) انسان را متحیر می کند.

در این آیین، مداحان، ذاکران و شاعران به اجرای برنامه های تک خوانی و قرائت ادعیه و شعر مخصوص پرداختند، جوانان محله قدیمی تازه آباد نیز با پخش شیرینی، نقل و شربت و دود کردن اسپند و چراغانی نمودن مسیرهای پر تردد و همچنین داخل مسجد، نمادهای زیبایی را خلق کردند.

در ماه شعبان به علت اعیاد و موالید گرانقدر آن، بویژه روز ولادت حضرت مهدی (عج)، هر روز در سطح شهر مراسم های مختلفی برگزار می شود و آذین بندی محلات و خیابان ها نیز به یک رسم مستمر و دائم تبدیل شده است.

شهرستان بیجار با پنج شهر و 220 روستا و 150 هزار جمعیت در شرق استان کردستان واقع است.ک/2

7350/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.