شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۳:۰۶

یک متخصص پوست، تاکید کرد: بعد از شنا در استخر باید قسمت‌هایی مانند زیربغل و کشاله ران را کامل خشک کرد تا از…

یک متخصص پوست، تاکید کرد: بعد از شنا در استخر باید قسمت‌هایی مانند زیربغل و کشاله ران را کامل خشک کرد تا از عفونت جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، دکتر حبیب انصارین، متخصص پوست با اشاره به تمایل مردم به استفاده از استخر در فصل گرما، گفت: آب استخرها باید مرتبا عوض شده و تصفیه شود و میزان کلر را به اندازه مناسب تنظیم کنند.

وی افزود: کلر باعث خشکی پوست و خارش شدید می‌شود. بعد از بیرون آمدن از استخر، افراد باید بدن خود را بشویند. برای این‌ کار صابون و شامپوهای ملایم و مرطوب کننده مانند شامپو بچه، مناسب است.

انصارین درباره مراقبت‌های مخصوص پوست‌های حساس نیز گفت: افرادی که اگزما (حساسیت پوستی) دارند و پوستشان خشک است، بعد از شست و شو باید از شیر بدن که پوست را مرطوب می‌کند، استفاده کنند.

این متخصص پوست درباره استخرهای روباز و آفتاب گرفتن در کنار این استخرها گفت: آلودگی آب استخرهای روباز،‌ کمتر از استخرهای سرپوشیده است چون آفتاب به عنوان ضدعفونی کننده می‌تواند عمل کند. اما باید مراقب تابش مستقیم آفتاب به پوست بدن بود و بهتر است مردم به هنگام آفتاب‌گیری خودشان را بپوشانند تا از کک و مک،‌ سوزش و تاول زدن پوست در امان بمانند.

وی همچنین با تاکید بر لزوم خشک کردن نواحی مثل زیر بغل و کشاله ران، افزود: این نواحی اگر خیس بماند، امکان رشد قارچی در آن‌ها زیاد است پس باید حتما خشک شود تا از عفونت و ضایعات جلوگیری شود. زنان هم باید اطراف نواحی تناسلی را خشک کنند تا از بیماری در امان بمانند.

دکتر انصارین، جلوگیری از احتمال انتقال زگیل کف پا را از دیگر نکاتی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و گفت: کسانی که با پای برهنه کنار استخر راه می‌روند، امکان دارد مبتلا به زخم و ضایعات کف پا شوند یا ویروس زگیل کف پا، از این طریق وارد پایشان شود.

وی همچنین تاکید کرد از آن جایی که کلر زیاد ممکن است باعث تغییر رنگ موها شود، باید از کلاه استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.