جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۷

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن صادقی در خطبه های نماز جمعه این هفته گناباد با اشاره به در پیش بودن سالگرد ارتحال…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن صادقی در خطبه های نماز جمعه این هفته گناباد با اشاره به در پیش بودن سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، افزود : قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در زمان رژیم شاه ، اسلام ، قرآن ،مساجد ،جلسات مذهبی و ارزشهای دینی غریب بود.

وی اظهارکرد : اما در مقابل مراکز فساد ،فحشا ،گناه و معصیت و بی بند و باری پر رونق و آباد بود ،علمای دین و آمرین به معروف و ناهین از منکر در زندانها و تبعیدگاهها بودند و کارهای کلیدی کشور در دست های یهودی ها و افراد بی بند و بار قرار داشت .

حجت الاسلام صادقی گفت : امام خمینی (ره ) با تاسیس نظام اسلامی منافع کل مستکبرین را در جهان به خطر انداخت و اگر انقلاب اسلامی و مجاهدت های ایشان نبود مفسدین حتی نامی از اسلام باقی نمی گذاشتند.

امام جمعه گناباد با تاکید بر این نکته که بزرگداشت و سوگواری برای امام خمینی (ره) احترام به اسلام است ، افزود: امام راحل وجودش را وقف اسلام کرد و خداوند نیز محبت ایشان را در دل مردم انداخت و در کمال ناباوری دوستان و دشمنان، اسلام به پیروزی رسید.

حجت الاسلام صادقی گفت :بعد از پیروزی انقلاب دشمنان توطئه های فراوانی علیه آن کردند ولی همه این توطئه ها با مدیریت امام ، کمک خدا و حضور مردم خنثی شد و دشمن به این نتیجه رسید که در حیات امام نابودی نظام اسلامی ممکن نیست و به بعد از امام دل خوش کرده بودند که از مردم انتقام بگیرند.

وی ادامه داد : اما خبرگان مردم بهترین شاگرد و یاور امام (ره )حضرت آیت الله خامنه ای را به عنوان رهبر انتخاب کردند و بحمدالله راه ایشان راه امام ،شجاعت ایشان شجاعت امام، مدیریت ایشان مدیریت امام است.

وی گفت : دشمنان و قدرت های باطل باید بدانند که به برکت هدایت های مقام معظم رهبری، طی این بیست و پنج سال اقتدار اسلامی دچار کوچکترین ضعفی نشده است.

امام جمعه گناباد فرا رسیدن روز پاسدار و جانباز را نیز گرامی داشت و گفت : روز تولد حضرت امام حسین(ع) به عنوان روز پاسدار معرفی شده است که این معنا را می رساند که پاسداران انقلاب اسلامی در راستای خط آن حضرت حرکت کرده و با تمام توان از نظام اسلامی حمایت می کنند.

حجت الاسلام صادقی تاسیس سپاه پاسداران را نتیجه آینده گری امام خمینی(ره) و اطلاع ایشان از کینه توزی استکبار با انقلاب اسلامی دانست و گفت : امام تشخیص دادند که برای پاسداری از نظام اسلامی نیاز به نیروهای مخلص و فداکارست و لذا سپاه را تشکیل دادند که انصافا کارنامه این نهاد در مبارزه با گروهک ها الحادی و التقاطی و همچنین در جنگ تحمیلی درخشان است.

حجت الاسلام صادقی با گرامی داشتن روز جانباز نیز افزود : همه باید قدر دان و دعاگوی عزیرانی باشیم که سلامتی خود را در راه اسلام فدا کردند.

514/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *