شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۱۱:۲۳

به گزارش خبرنگار مهر، جواد نکونام پس از بازگشت تیم ملی فوتبال به ایران، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: خدا را شکر…

به گزارش خبرنگار مهر، جواد نکونام پس از بازگشت تیم ملی فوتبال به ایران، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنم که تیم ملی عملکرد خوبی در جام جهانی داشت. بازیکنان در بازی‌ها از هیچ تلاش دریغ نکردند و توانستند عملکرد قابل قبولی را ارائه کنند.

وی با بیان اینکه خیلی‌ها منتظر بودند مسی مقابل ایران آقای گل شود، یادآور شد: آنها به فکر پیروزی پرگل نیجریه برابر ایران بودند اما با عملکرد خوب تیم ملی، تیر آخرشان هم از بین رفت.

کاپیتان تیم ملی ایران با بیان اینکه آنها انتظار داشتند تیم ملی در جام جهانی سه شکست سنگین را متحل شود، ادامه داد: اگر قبل از جام جهانی می‌گفتند، ایران با نیجریه مساوی می‌کند و مقابل آرژانتین با گل دقیقه 91 مسی می‌بازد، قبول می‌کردید؟ این نتایج به خاطر برنامه خوب سرمربی تیم بود، به همین خاطر باید از زحمات کادرفنی و بازیکنان تقدیر کرد.

وی در خصوص انتقادات مطرح شده از او تاکید کرد: شک نکنید اگر نتایج بدتر بود، اتفاقاتی می‌افتاد که نباید بیفتد. مطمئنا همه خبرها به گوش‌ آدم می‌رسد و به ما می‌گفتند چه اتفاقاتی می‌افتد.

نکونام در مورد اینکه آیا بهتر است کی‌روش بماند یا برود؟، خاطرنشان کرد: این موضوع را از گودرزی وزیر ورزش و جوانان و علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال بپرسید زیرا نظرم را اگر آنها بخواهند، تنها به خودشان اعلام می‌کنم.

آیا شما به مسی گفتید که پیراهنت را بعد از بازی به من بده؟ وی در پاسخ به این پرسش گفت: قبلا در مورد صحبت کردم. 6 سال در اسپانیا حضور داشتم و اصلا پیراهن مسی را از او نگرفتم. در سال 2006 و زمانی که جوانتر بودم و عشق لباس گرفتن داشتم هیچ وقت این کار را نکردم، حتی اگر لباس مسی را گرفته باشم این مساله برایم افتخار دارد.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه لباس خودش هم ارزش بالایی داشت، تصریح کرد: در دیدارهای تدارکاتی تیم ملی با آلمان و برزیل لباسم را با هیچ بازیکنی عوض نکردم زیرا این مسائل برایم کوچک است. فردی که از من ایراد می‌گیرد، اگر جلویم بیاید برای دریافت لباسم خواهش می‌کند و اگر مسی را ببیند به گریه می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه افتخارات زیادی در فوتبال داشته و افرادی می‌توانند در موردش صحبت کنند که بخشی از این افتخارات را بدست آورده باشند، تاکید کرد: بحث شخص خاصی را نمی‌کنم و صحبت کلی است. باید به ایران و نتایجی که گرفتیم، همه احترام بگذارند کسی فکر نمی‌کرد به جام جهانی برویم اما ما رفتیم و روسیاهی به برخی ماند و در جام جهانی توانستیم خوب عمل کنیم.

نکونام در مورد عملکرد نه چندان خوب تیم ملی برابر بوسنی هم اینگونه واکنش نشان داد: شما اشتباه می‌کنید، مردم از بازی با نیجریه لذت بردند، مقابل آرژانتین هم در کل دو نیمه عملکرد خوبی داشتیم. وقتی در دیدار نخست‌مان با قهرمان آفریقا بازی کردیم، تیم تحت فشار زیادی قرار گرفت، هرچند هیچکس فکر نمی‌کرد ما با نیجریه مساوی کنیم اما همان نتیجه توقعات را بالا برد.

وی باب یان اینکه شما وقتی جزو قدرت‌های برتر دنیا نیستید، نمی‌‎توانید مقابل تیم‌هایی مانند نیجریه باز بازی کنید، یادآور شد: وقتی مقابل بوسنی باز بازی می‌کردیم کمی دچار مشکل شدیم اینها چیزهایی است که در فوتبال اتفاق می‌افتد واقعیت فوتبال ما این است که ما تیم برتر جام و آسیا نیستیم و مدعی قهرمانی نبودیم. تنها یکی از تیم‌های خوب آسیا بودیم و هنوز برای پیشرفت جا داریم.

کاپیتان تیم ملی با بیان اینکه تیم بودن ایران مهم‌ترین عامل موفقیت‌ بود، در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود بعد از بازی با بوسنی بازیکنان درخواست کردند کادر فنی حفظ شود؟ گفت: چه کسی این موضوع را اعلام کرد؟، شما به خبرها توجه نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *